27/01/2021

Karate: Wałbrzyszanie w dobrej formie [FOTO]

W ostatnią sobotę listopada w Kole odbył się Turniej Karate Shinkyokushin Polish Fighter Cup. W turnieju udział wzięło 147 zawodników z 17 klubów z całej Polski. Nie zabrakło również reprezentantów z wałbrzyskiego Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI. Tym razem klub reprezentowało 7 zawodników w wieku od 7 do 15 lat. Wałbrzyszanie przywieźli z Koła 6 medali w tym 5 srebrnych krążków i 1 brązowy.
W rywalizacji Kumite, a więc bezpośrednich walkach bardzo dobrze poradzili sobie: 8-letnia Lena Kukulska, 9-letnie Laura Kuźniarz i Ada Wołk-Łaniewska, 10-letni Kacper Waszak oraz 15-letni Szymon Pomjan. Wszyscy uplasowali się na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium stanęła jeszcze najmłodsza z ekipy, 7-letnia Livia Stachura.
Warto jeszcze wspomnieć o 10-letnim Igorze Marciniaku, który odpadł z turnieju tuż przed dotarciem do strefy medalowej. Igor stoczył jednak najwięcej walk w turnieju ze wszystkich wałbrzyskich zawodników, co pomimo braku medalu, pokazuje jego wielki talent i wysoką formę. Opiekująca się drużyną w zawodach Sempai Agnieszka Obuchowska, musi być dumna z występu swoich podopiecznych.
zdjęcia użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.