24/01/2021

Futsal: Ślęza wygrywa w Hali Wałbrzyskich Mistrzów [WIDEO]

Za nami finałowy turniej, którego stawką był Dolnośląski Puchar Polski w Futsalu Kobiet. Rywalizacja w Hali Wałbrzyskich Mistrzów zapowiadała się bardzo ciekawie. Niemal wszyscy twierdzili, że nikt nie zatrzyma podopiecznych trenera Sebastiana Głogowskiego. Po cichu mówiono jednak o wrocławskiej Ślęzy, która w tym roku miała pogrążyć faworyta.

Mecz otwarcia wydawał się potwierdzać tezę wybornej formy Bielawianki. Jej wysokie zwycięstwo z gospodarzem turnieju stawiało drużynę z Bielawy na uprzywilejowanej pozycji.

ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH – BIELAWIANKA BIELAWA –> LINK <–

W drugim pojedynku naprzeciw siebie stanęły Ślęza Wrocław i Ziemia Lubińska Lubin. Spotkanie okazało się wyrównanym widowiskiem. Wrocławianki co prawda częściej gościły pod bramką swoich rywalek, ale nie przekładało się to na wynik meczu. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu Ślęza okazała się lepsza o zaledwie jednego gola.

ŚLĘZA WROCŁAW – LUKS ZIEMIA LUBIŃSKA LUBIN –> LINK <–

W trzecim meczu LUKS Ziemia Lubińska Lubin wykorzystał swoje doświadczenie i pokonał ambitną drużynę Zagłębia, co dało lubiniankom nadzieję na zwycięstwo w całych zawodach.

LUKS ZIEMIA LUBIŃSKA LUBIN – ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH –> LINK <–

Mogło się tak stać, w przypadku zwycięstwa Bielawianki nad Ślęzą przy jednoczesnej wygranej w późniejszym meczu Ziemi z Bielawianką, ale… sport lubi płatać figle. Genialny mecz wrocławskiej drużyny w bezpośrednim starciu z Bielawianką, sprawił, że wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Bardzo mądra, wyważona i przede wszystkim skuteczna gra Ślęzy dała drużynie ze stolicy Dolnego Śląska efektowne zwycięstwo, które w perspektywie meczu z Zagłębiem Wałbrzych dało wygraną w całym turnieju.

ŚLĘZA WROCŁA – BIELAWIANKA BIELAWA –> LINK <–

W ostatniej serii gier Bielawianka zwyciężyła LUKS Ziemię Lubińską, a wrocławska Ślęza bez większych problemów poradziła sobie z gospodyniami zawodów.

ŚLĘZA WROCŁAW – ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH –> LINK <–
BIELAWIANKA BIELAWA – LUKS ZIEMIA LUBIŃSKA –> LINK <–

Wyniki:

  • Bielawianka Bielawa – Zagłębie Wałbrzych 14:0
  • Ślęza Wrocław – LUKS Ziemia Lubińska 2:1
  • LUKS Ziemia Lubińska – Zagłębie Wałbrzych 4:2
  • Ślęza Wrocław – Zagłębie Wałbrzych 7:0
  • Ślęza Wrocław – Zagłębie Wałbrzych 5:0
  • Bielawianka Bielawa – LUKS Ziemia Lubińska 7:1

TABELA

  1. ŚLĘZA WROCŁAW 9 pkt 14:1 
  2. BIELAWIANKA BIELAWA 6 pkt 21:8 
  3. LUKS ZIEMIA LUBIŃSKA 3 pkt 6:11 
  4. ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH 0 pkt 2:23

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.