Siatkówka: Chełmiec to brzmi dumnie. Energa odprawiona z kwitkiem

Drużyna Chełmca Wodociągi Wałbrzych wygrywa kolejny mecz ligowy i jest blisko awansu do fazy play-off. Dodatkowo, gdy oglądamy takie spotkania, jak to z Energą II Kalisz, aż chce się klaskać z zachwytu!

Może ktoś mógłby powiedzieć, że to były tylko rezerwy, ale przecież wzmocnione trzema zawodniczkami z pierwszego zespołu, który dobrze radzi sobie na arenach Tauron Ligi. Tym bardziej cieszy wspaniała gra, dzięki której możemy być dumni z podopiecznych trenera Marka Olczyka.

Pierwszy set zaczął się imponująco. Wspaniała forma na zagrywce, przyjęciu. Niemal bezbłędna dyspozycja na siatce. Genialna seria 7:0, 8:1. Rywal wbity w ziemię. Partia dokończona zwycięsko. Drugie rozdanie było już trudniejsze, ale i tu gospodynie pokazały wielki hart ducha. Wygrana w końcówce cieszyła równie mocno jak dyspozycja z początku spotkania.

Później przyszło załamanie, strata seta i wielki powrót w kolejnym. Wałbrzyszanki ponownie błysnęły indywidualnymi umiejętnościami i wielką mentalną odpornością na stres. Odpowiednio prowadzona gra pozwoliła dokończyć mecz efektownym finiszem. Nie przeszkodził w tym ból przyjmujących po atomowych serwisach rywalek, ani… Tego dnia nic nie mogło Chełmcowi przeszkodzić.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Energa II Kalisz 3:1 (25:19|25:23|18:25|25:19)