08/03/2021

A klasa: Biało-niebiescy zdradzili plan sparingów

Górnik Wałbrzych również zaczyna przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Po kapitalnym półroczu i zakończeniu rundy bez porażki, biało-niebiescy liderują w Wałbrzyskiej Serie A. Biorąc pod uwagę przewagę nad resztą stawki, tylko niefortunny zbieg wydarzeń, mógłby zatrzymać piłkarzy trenera Marcina Domagały.

– Do treningów mieliśmy wrócić 12 stycznia, ale niestety przez pandemie i obostrzenia nie możemy wrócić do treningów do końca stycznia i czekamy czy aż rząd zniesie restrykcje. Wiemy też, że pierwszy sparing nie dojdzie do skutku przez przedłużone restrykcje rządowe – mówi trener Marcin Domagała.

Sparingi rok 2021

  • 30 styczeń – Zjednoczeni Żarów (LO)
  • 06 luty – Karolina Jaworzyna Śląska (LO)
  • 13 luty – Olimpia Kowary (LO)
  • 20 luty – Olimpia Kamienna Góra (LO)
  • 27 luty – Zjednoczeni Żarów (LO)
  • 06 marzec – Łomnica Jelenia Góra (A klasa)
  • 13 marzec – Słowianin Wolibórz (LO)

– Kadra będzie utrzymana, a nawet dojdzie do nas 3 zawodników, ale nazwiska podamy jak już piłkarze będą zarejestrowani w extranecie. Jedyny znak zapytania, to czy Hallyson będzie mógł wrócić do Polski. Wszystko przez sytuację z lataniem i restrykcjami covidowymi – tłumaczy szkoleniowiec Górnika.

Obostrzenia cowidowe nie pozwalają wrócić do zajęć grupowych, ale nie zmienia to faktu, że zespół do rozgrywek będzie dobrze przygotowany.

– Teraz zawodnicy indywidualnie. Na czas, kiedy nie możemy się spotykać na boisku, realizują specjalnie przygotowaną rozpiskę. Widzę i cieszę się, że zawodnicy podchodzą do tego bardzo poważnie, co pozwala myśleć, że uda nam się dobrze przygotować do sezonu – cieszy się Marcin Domagała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.