08/03/2021

Kibice siatkówki na długo zapamiętają rywalizację juniorskich drużyn Chełmca Wałbrzych i Bielawianki Bielawa. Sobotnie spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego było bardzo zacięte. Szczególne wrażenie na wszystkich zrobiła zacięta walka w pierwszym secie, w którym obie drużyny zdobyły w sumie 70 punktów!

Długa rywalizacja w pierwszej partii, nie wpłynęła na postawę obydwu zespołów w dalszej fazie meczu. Walka o każdą piłkę w drugim secie była równie imponująca. Tym razem obyło się jednak bez gry na przewagi. Zawodnicy wałbrzyskiej drużyny uzyskali niewielką przewagę, którą udało im się utrzymać i wygrać seta do 22.

Trzecia odsłona okazała się najmniej zaciętą. Zmęczeni goście z Bielawy zaczęli gubić rytm, co z kolei przełożyło się na seryjne straty punktów. Gospodarze natomiast poczuli, że mogą efektownie skończyć mecz. Podkręcili tempo i szybko skończyli zawody.

Wygrana pozwoliła Chełmcowi zbliżyć się do zajmującego 6 miejsce w tabeli BTS Gmina Bolesławiec. Na fotelu lidera pozostaje drugi zespół z Wałbrzycha. Chełmiec II utrzymuje 7 punktową przewagę nad drugim Spartakusem Jawor.

KPS Chełmiec Wałbrzych – KS Bielawianka Bester Bielawa 3:0 (36:34|25:22|25:15) /junior/