27/02/2021

Wspaniała forma podopiecznych trenerów Marka Olczyka i Kacpra Jesiołowskiego trwa w najlepsze. Chełmiec rozegrał kolejne genialne spotkanie. Tym razem ofiarą wałbrzyskiej drużyny padła ekipa z Oławy.

Pierwszy set wałbrzyszanki zwyciężyły po bardzo ciężkiej walce, uzyskując niewielką przewagę w ostatniej fazie rozgrywki. W drugiej odsłonie, podrażnione gospodynie zagrały lepiej w polu zagrywki, co wymusiło na zawodniczkach Chełmca więcej błędów w przyjęciu. Dzięki kilku seriom, dziesięciopunktowa wygrana Sobieskiego przyszła dość łatwo.

W odpowiedzi na porażkę, znany z cennych uwag i raczej spokojnej postawy, trener Olczyk w umiejętny sposób poprowadził zespół w partii numer trzy. Tym razem, to właśnie jego podopieczne zagrały niemal bezbłędnie na przyjęciu. Wałbrzyszanki doskonale radziły sobie również w ataku. Większość piłek kończona była w pierwszym tempie. Gdy do tego dodamy dobrze funkcjonujący blok, wygrana do 18 nikogo nie może dziwić.

Czwarty set ponownie był wyrównany. Obie drużyny musiały sporo się napracować, by przełamać rywala. Ostatecznie jednak, sztuka ta udała się wałbrzyszankom, które zwyciężyły do 20 i cały mecz 3:1. Na rewanż zapraszamy już 27 stycznia. Mecz na antenie Sportowego Wałbrzycha. Początek relacji o godzinie 18:30.

MGLKS Sobieski Oława – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 1:3 (22:25, 25:15, 18:25, 20:25)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.