08/03/2021

Styczniowy maraton w wykonaniu podopiecznych trenera Marka Olczyka zakończył się 12 zwycięstwem w sezonie. Zespół umocnił się również na pozycji gwarantującej prawo gry w play-off o awans do I ligi.

Początek spotkania nie należał do łatwych. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej grały bardzo ambitnie w obronie i wyjątkowo skutecznie w ataku. Dodatkowo kłopoty z przyjęciem zagrywki w szeregach wałbrzyskiej drużyny, sprawiły, że gospodynie do samego końca musiały walczyć o pozytywny wynik.

Zdecydowanie lepiej potoczyły się losy spotkania w drugim secie. Gra do pewnego momentu była wyrównana, ale z każdą kolejną minutą lepiej na boisku radziły sobie siatkarki wałbrzyskiego Chełmca. Ambitna walka o każdą piłkę przy jednocześnie skutecznej zagrywce, pozwoliło wałbrzyszankom zdobyć kilkupunktową przewagę. Pewność siebie i determinacja doprowadziły drużynę do kolejnej wygranej.

W trzeciej odsłonie zespół z Dąbrowy Górniczej ponownie podniósł poprzeczkę. Bardzo dużo problemów gospodyniom, sprawiły mocne, precyzyjnie grane zagrywki. W pewnym momencie Chełmiec musiał odrabiać stratę, która niepokojąco rosła. Szybka reakcja sztabu szkoleniowego pozwoliła jednak drużynie pozbierać się w najbardziej odpowiednim momencie. Walka do końca, popłaciła zwycięstwem na przewagi. Komplet punktów został w Wałbrzychu.

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (26:24|25:18|32:30)

Pamela Łuszczyńska – MVP meczu z MKS Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.