08/03/2021

Futsal: PWSZ Wałbrzych wraca do gry!

Żeńska reprezentacja wałbrzyskiej uczelni nieprzerwanie przez pięć lat była wśród najlepszych drużyn futsalowych w Polsce. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego przysporzyły piłkarskim kibicom wiele radości. Po likwidacji drużyny na rok zapomnieliśmy o tych emocjach, ale…

PWSZ Wałbrzych wraca na piłkarską mapę. Tym razem w wydaniu męskim. Zespół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zakwalifikował się do krajowego półfinału Akademickich Mistrzostw Polski.

Prawo gry w krajowych rozgrywkach wałbrzyscy piłkarze uzyskali, dzięki 2 miejscu w turnieju Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Męską reprezentację poprowadzi znany w futsalowym świecie Kamil Jasiński. Czy złota ręka trenera pomoże nowej ekipie wejść na futsalowe salony? O tym przekonamy się dopiero w kolejnych miesiącach, ale już dzisiaj wiemy, że będzie to ciekawy czas.

Wyniki zespołu:

PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław 2:3

PWSZ Wałbrzych – AWF Wrocław 7:2

PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław 1:1

PWSZ Wałbrzych – PWSZ Legnica 9:3

Klasyfikacja końcowa:

  1. Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław
  2. PWSZ Wałbrzych
  3. Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław
  4. AWF Wrocław
  5. PWSZ Legnica

Skład: Andruszko Konrad, Borowiec Daniel, Filipczak Jakub, Kopacz Szymon, Krawczyk Piotr, Krzymiński Mateusz, Nowicki Jakub, Smoleń Paweł, Stec Szymon, Szydełko Michał, Tragarz Szymon.

Zdjęcie użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.