01/03/2021

Victoria Wałbrzych jest jednym z najbardziej zapracowanych zespołów w naszym mieście. Podopieczni trenera Mirosława Furmaniaka często występują w turniejach piłkarskich na terenie całego kraju. Ostatnie zawody w Lesznie pozwoliły wałbrzyskiej drużynie zmierzyć się z czołówką polskich ośrodków szkoleniowych.

Turniej rozegrano w 6-cio zespołowym składzie. Drużyny podzielono na dwie grupy. Victoria na tym etapie rywalizacji zmierzyła się faworytem zawodów, Akademią Piłkarską Piotra Reissa z Poznania oraz Akademią Piłkarską z Leszna. Nieoczekiwanie w obu potyczkach, górą byli podopieczni trenera Furmaniaka.

Krystian Worski – najlepszy strzelec turnieju (21 bramek)

Już w pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Akademii Piłkarskiej Piotra Reissa. Pomimo podwojenia w kryciu, nic ze swej skuteczności, nie stracił Krystian Worski, który strzelił drużynie z Poznania 6 bramek – mówił trener Furmaniak.

W dalszej fazie turnieju Victoria uległa bardzo silnej Polonii Leszno i zwyciężyła AP Bolesławiec.

Mecze graliśmy szybko po sobie. Pieczołowicie pilnowany był Krystian Worski, którego rywale ambitnie blokowali. Nie wystarczyło to jednak do zatrzymania Krychy – chwalił swojego podopiecznego trener zespołu.

Napastnik Victorii zdobył w całym turnieju aż 21 bramek, co dało mu tytuł najlepszego strzelca imprezy.

Wyniki podopiecznych trenera Furmaniaka:

Victoria – AP Piotra Reissa Poznań 10:5
Victoria – AP Leszno 10:6
Victoria – Polonia Leszno 4:8
Victoria – AP Bolesławiec 6:4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.