01/03/2021

Futsal: PWSZ awansował do finałów!

Stało się! Męska reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu wystąpili w Katowicach w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Podopieczni trenera Kamila Jasińskiego stanowili dla nas swoistego rodzaju zagadkę, której rozwiązania jesteśmy coraz bliżej.

W turniej na Górnym Śląsku wystąpiło 15 drużyn. Wałbrzyszanie trafili do grupy C, gdzie musieli zmierzyć się przedstawicielami z Opola, Częstochowy i Nysy. W pierwszym spotkaniu PWSZ pokonał Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Później przyszła jeszcze wygrana z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie by na koniec fazy grupowej ulec Politechnice Opolskiej.

Zdobyte 6 punktów pozwoliło jednak wystąpić w ćwierćfinale, gdzie PWSZ Wałbrzych okazał się lepszy od reprezentacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wygrana dała już co prawda awans do turnieju finałowego, ale wałbrzyszanie w katowickich półfinałach zwietrzyli swoją szansę na medal. Po przegranej w półfinale, pozostała walka o brąz, który po heroicznym boju, wraz zespołem, przyjechał pod Chełmiec.

Wyniki PWSZ Wałbrzych w turnieju:

PWSZ Wałbrzych – UH-P Częstochowa 8:5
PWSZ Wałbrzych – PWSZ Nysa 9:2
PWSZ Wałbrzych – Politechnika Opolska 2:5

Awans z 2 miejsca w grupie C:

1/4 | PWSZ Wałbrzych – AWF Wrocław 5:1
1/2 | PWSZ Wałbrzych – UP Wrocław 2:5

Mecz o 3 miejsce:

PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Zielonogórski 5:5 (k. 2:1)

Skład PWSZ: Konrad Andruszko, Daniel Borowiec, Jakub Filipczak, Szymon Kopacz, Piotr Krawczyk, Mateusz Krzymiński, Dawid Marut, Jakub Nowicki, Paweł Smoleń, Szymon Stec, Michał Szydełko, Szymon Tragarz

Awans uzyskały 4 najlepsze reprezentacje zawodów:

1. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
2. Uniwersytet Śląski
3. PWSZ Wałbrzych
4. Uniwersytet Zielonogórski

zdjęcia użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.