01/03/2021

Siatkówka: Juniorzy Chełmca wicemistrzem Dolnego Śląska!

Po ciężkim sezonie zasadniczym, najlepsze zespoły w województwie zmierzyły się ze sobą w walce o prym w regionie. Przed bezpośrednim starciem trudno było określić faworyta, ale w Wałbrzychu wszyscy liczyli, że podopieczni Dariusza Ratajczaka i Mariusza Jerzyka, są w stanie dać miejscowym kibicom dużo radości.

W pierwszym spotkaniu mieliśmy okazję delektować się zaangażowaniem, nagłymi zwrotami akcji i pełnej pasji walką, z której zwycięsko wyszli gospodarze.

Pierwsze spotkanie rozgrywane we Wrocławiu miało bardzo zacięty przebieg. Pomimo porażki 1:3 wałbrzyszanie pokazali się z bardzo dobrej strony i tylko pechowo przegrane końcówki zadecydowały o ostatecznym wyniku tego meczu – mówią przedstawiciele klubu z Wałbrzycha.

Dzień później doszło do rewanżu w Wałbrzychu, w którym siatkarze Gwardii ponownie okazali się lepsi.

Dzień później mocno zmotywowani Gwardziści w pojedynku rozgrywanym w hali wałbrzyskiego IV LO nie pozostawili złudzeń – o ile jeszcze w pierwszej partii stawialiśmy opór, o tyle w pozostałych gwardziści byli po prostu lepsi. Na wyróżnienie w ich szeregach zasługuje Kamil Szymendera – w pierwszym meczu dwoił się i troił zarówno w przyjęciu jak i ataku. Dla naszych zawodników należą się wielkie brawa za sportową postawę i walkę na boisku – tej z pewnością nie brakowało. Teraz czekamy na losowanie turnieje 1/4 finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 4-7 marca 2021.

W ostatecznym rozrachunku KPS Chełmiec Wałbrzych zakończył sezon na drugim miejscu w regionie. Srebrne medale i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Gratulujemy serdecznie sukcesu.

20.02| Gwardia Wrocław Academy – KPS Chełmiec Wałbrzych II 3:1 (26:24, 20:25, 25:22, 26:24)
21.02| KPS Chełmiec Wałbrzych II – Gwardia Wrocław Academy 0:3 (21:25, 15:25, 19:25)

Chełmiec: Dominik Płużka (kpt), Błażej Dudzik, Oliwier Mroziński, Hubert Laszkiewicz, Filip Natkaniec, Miłosz Baran, Dawid Szymków, Bartosz Ćmikiewicz, Michał Jerzyk, Karol Kosela, Grzegorz Tchorowski, Maciej Galara, Damian Pietrzykowski, Michał Sulanowski, Oskar Kukie. Trenerzy: Dariusz Ratajczak, Mariusz Jerzyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.