Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Sparingowo: Zdrój na dobrej drodze

Sparingowo: Zdrój zagrał z Nówką

Trwa okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Po zluzowaniu obostrzeń, zespoły piłkarskie rozpoczęły sprawdzanie swojej formy w grach kontrolnych, które w wielu przypadkach przynoszą nam ciekawe wyniki i dużo przemyśleń na temat zbliżających się rozgrywek. Przyjrzeliśmy się reprezentantowi naszego regionu w Lidze Okręgowej.

KS Zdrój Jedlina Zdrój rozegrał do tej pory cztery spotkania towarzyskie. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwem. W jednym lepsi okazali się rywale. W pokonanym polu zostały ekipy grające na poziomie Wałbrzyskiej Serie A.

W pierwszej zimowej grze kontrolnej Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał drużynę Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 3:2. Bramki dla naszego zespołu  zdobyło dwóch zawodników testowanych. Następnie Zdrój pokonał wicelidera I grupy wałbrzyskiej Klasy A, zespół MKS-u Szczawno-Zdrój aż 6:1. Tu aż cztery trafienia zdobyli zawodnicy testowani. Dodatkowo po golu dołożyli Łukasz Samiec i Edward Chałupka. Wynik i gra były naprawdę okazałe – cieszą się w sztabie szkoleniowym klubu z Uzdrowiska.

W ostatniej grze kontrolnej drużyna Zdroju zagrała bardzo spokojnie i dość pewnie pokonała rywala z Lutomii.

W czwartym sparingu pokonaliśmy w Dzierżoniowie czołową drużynę II grupy wałbrzyskiej Klasy A, Kłos Lutomia 2:1. Pierwsze trafienie dla Zielono-Czerownych było trafieniem samobójczym, a druga bramkę dołożył zawodnik testowany.

Jedyną porażkę jedlinianie zanotowali w pojedynku z broniącą się przed spadkiem z IV ligi, ekipą KS Legnickie Pole.

W drugim zimowym sparingu Zdrój przegrał w Strzegomiu z występującym w zachodniej grupie dolnośląskiej IV ligi zespołem KS Legnickie Pole 2:5. Także i w tym meczu bramki dla naszego zespołu zdobyło dwóch zawodników testowanych.

 

 

 

 

Sparingowo: Zdrój na dobrej drodze