Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Siatkówka: Wałbrzyszanki nagrodzone! [FOTO]

Siatkówka: Wałbrzyszanki nagrodzone! [FOTO]

Za nami sezon zasadniczy w siatkówki kobiet. Swoje zmagania zakończyły grupy młodzieżowe. Rundę zasadniczą rozgrywek mają już za sobą także seniorki Chełmca. Przed ostatnim meczem w Hali Wałbrzyskich Mistrzów pojawili się specjalni goście, którzy wyróżnionym zawodniczkom, wręczyli okolicznościowe nagrody.

Siatkówka: Wałbrzyszanki nagrodzone! [FOTO]
Nicole Jochym – Mistrzyni Polski juniorek w siatkówce plażowej

Nicole Jochym z rąk wiceprezezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, Stanisława Łopacińskiego, otrzymała nagrodę za osiągnięcia w siatkówce plażowej. Zawodniczka w I drużynie Chełmca występuje od sierpnia 2020 roku. Ostatnie 3 lata grała jednak dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Po zakończeniu nauki w szkole średniej w Spale, podjęła studia we Wrocławiu i wróciła do rodzimego klubu, gdzie gra na pozycji przyjmującej.

Przed powrotem do Wałbrzycha, w 2020 roku, Nicole wywalczyła:

II miejsce na „Drugim Ogólnopolskim Turnieju Warsaw Winter Cup”,
I miejsce na Mistrzostwach woj. lubuskiego w kategorii juniorek,
I miejsce na półfinałach Mistrzostw Polski Juniorek w Strzelinie
I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek w Lublinie, co dało jej tytuł Mistrzyni Polski

Siatkówka: Wałbrzyszanki nagrodzone! [FOTO]
Aleksandra Machura, wicemistrzyni Polski z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020

Stanisław Łopaciński nagrodził również Aleksandrę Machura. Wychowanka MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych jest zawodniczką grupy młodziczek i gra na pozycji rozgrywającej. Dzięki swojej postawie w rozgrywkach ligowych, otrzymała powołanie do reprezentacji Kadry Dolnego Śląska, z którą podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, wywalczyła srebrny medal.

Siatkówka: Wałbrzyszanki nagrodzone! [FOTO]
Julia Nowacka, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wylicytowała trening z I drużyną

Nagrodę otrzymała również Julka Nowacka. Wychowanka MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych rozgrywa swoje mecze w formule mini-siatkówki, wygrała licytację podczas zbiórki Orkiestry Wielkiej Pomocy. Nagrodą był trening z I drużyną. Julka otrzyma zaproszenia na zajęcia już w najbliższej przyszłości, ale zanim klub nagrodził młodą siatkarkę piłką siatkową, podpisaną przez trenerów i zawodniczki I zespołu.

Siatkówka: Wałbrzyszanki nagrodzone! [FOTO]