Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Zapasy: Zagłębie z medalami na Mistrzostwach Polski!

Wielkim sukcesem zakończyły się dla Zagłębia Wałbrzych, zmagania na Mistrzostwach Polski juniorów w zapasach, które odbyły się w Poznaniu. Do Wałbrzycha nasi zapaśnicy wracają z trzema medalami!
Na poznańskim turnieju wałbrzyskie Zagłębie w tej kategorii wiekowej reprezentowało trzech zawodników. Wszyscy startowali z nadziejami, które po pasjonujących pojedynkach udało się zamienić we wspaniały sukces. Mistrzem Polski został Mateusz Ropiak, który rok wcześniej w młodszej kategorii również cieszył się ze złotego medalu. Debiut wśród juniorów, dla zawodnika okazał się wyśmienity. Mateusz Ropiak w wielkim finale w kategorii do 55 kg pokonał zawodnika z Raciborza Kacpra Karaśkiewicza, zostając tym samym najlepszym zapaśnikiem do lat 20 w kraju.
Drugi z debiutantów, Jakub Miś jechał na turniej z obawami, czy kontuzja, z którą się zmagał, nie zniweczy jego medalowych nadziei. Trudy turnieju udało się jednak znieść, wysiłek nagrodzić brązowym medalem. W walce o trzecie miejsce w kraju, Jakub Miś nie dał szans zawodnikowi z Lubska, Kornelowi Słomkowskiemu.
Trzecim medalistą Mistrzostw został Mateusz Kaczor. Reprezentant Zagłębia w zeszłorocznych zmaganiach wywalczył brązowy krążek. Tym razem w kategorii do 67 kg, Mateuszowi udało się dotrzeć do finału, gdzie w walce o złoto musiał uznać wyższość zawodnika z Raciborskiej Unii, Kamila Czarneckiego.
Zawodnikom wałbrzyskiego Zagłębia serdecznie gratulujemy zwycięstw i medali, które cieszą wszystkich sympatyków sportu w mieście.
P