Biało-niebiescy wśród najlepszych

Koszykówka: Górą był zespół [FOTO]

Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego pokonali w ostatniej kolejce ligowej sezonu zasadniczego Dziki Warszawa i z drugiego miejsca awansują do fazy play-off. Wygrana w stolicy była jedynie przysłowiową “kropką nad i” bardzo udanego rozdania.

Górnik wygrał zdecydowanie. Biało-niebiescy przeważali przez większość spotkania. Byli bezapelacyjnie lepsi w pierwszej i drugiej kwarcie, ale prawdziwy popis gry dali w ostatnich 10 minutach. Doskonała postawa przyniosła też rezultat w postaci wyniku (36:17 dla Górnika).

Dobry mecz zagrali Krzysztof Jakóbczyk i Maciej Bojanowski. Obaj rzucili dla wałbrzyskiej drużyny po 16 punktów. Wałbrzyscy zawodnicy zostali docenieni przez własne środowisko. W pierwszej piątce sezonu zasadniczego znalazł się Krzysztof Jakóbczyk, który osiągnął średnią 17,2 punkty na mecz. Warto zaznaczyć, że jest to drugi wynik w stawce Suzuki 1 Ligi. Maciej Bojanowski został też zawodnikiem miesiąca.

Pozostali koszykarze Górnika również byli bardzo wysoko w indywidualnych klasyfikacjach. Dwukrotnie w gronie najlepszych znalazł się Kamil Zywert. Charyzmatyczny zawodnik z wynikiem 5,4 asysty zajął 5. miejsce w rankingu, czwarte zaś wśród przechwytujących. W dwóch kategoriach uplasował się również Damian Cechniak. Wałbrzyski środkowy znalazł się na 2. miejscu wśród blokujących oraz na piątym w klasyfikacji zbiórek.