Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Serce drużyny o półfinałach

Gra w półfinałach dla wielu wałbrzyskich siatkarek będzie dużym wydarzeniem. Na ten moment najlepszym osiągnięciem sportowym. Jak do tego podchodzą Aniołki Olczyka? Swoimi przemyśleniami podzieliła się z nami rozgrywająca Chełmca, Oliwia Łuszyńska.


Za wami sezon zasadniczy, za który należą wam się brawa. Gra w turnieju w Tomaszowie Lubelskim jest swoistego rodzaju nagrodą. Kiedy jednak dostaje się taką szansę, każdy chce się zaprezentować najlepiej jak potrafi. Dużo trenowałyście przed wyjazdem?

Przez ostatnie trzy tygodnie trenerzy bardzo zadbali o naszą formę. Przygotowania do turnieju dały nam popalić. Nie raz, nie dwa przychodziliśmy na trening z zakwasami po poprzednim dniu, ale wiemy, że to zaprocentuje i przyniesie wiele korzyści, kiedy już przyjdzie do poważnej gry. Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju.

A jak się czujecie mentalnie? Czy trenerzy pracowali też nad tym elementem?

Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione. Wiemy, że jesteśmy w formie i możemy sporo zdziałać. Na turnieju półfinałowym chcemy się dobrze pokazać, zagrać najlepiej, jak umiemy, ale przede wszystkim cieszyć się tymi chwilami. W końcu nie zawsze zdarza się taka szansa. 

Część ekspertów uważa jednak, że jedziecie się uczyć i na dziś to koniec waszych możliwości. Zgadzasz się z tą opinią?

Nie znalazłyśmy się w najlepszej ósemce Polski przypadkiem, tak samo jak inne zespoły, z którymi się zmierzymy. Jesteśmy świadome tego, że dużą rolę będzie odgrywała dyspozycja w poszczególnych dniach oraz wola walki, której mamy pod dostatkiem.

Denerwujesz się?

Pierwszy raz będę grać na takim poziomie, więc jestem dość zestresowana. Ale jest to stres motywujący do działania. Na pewno jestem też mocno podekscytowana i ciekawa nowego doświadczenia. Szczerze mówiąc, chciałabym już być na miejscu i grać pierwszy mecz. Nie mogę się doczekać. 

[chwilę po zakończeniu rozmowy Oliwia Łuszyńska dodała jeszcze…]

Jeszcze tak od siebie, obiecujemy, że będziemy walczyć o każdą piłkę i zaserwujemy niepowtarzalne emocje wszystkim kibicom. 

P