Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Pierwszy mecz z AZS AWF Warszawa

Siatkarki wałbrzyskiego Chełmca w pierwszym meczu zmierzą się z AZS AWF Warszawa. Jest to jeden z faworytów turnieju. Warszawianki w rundzie zasadniczej sezonu w 20 spotkaniach zanotowały aż 18 zwycięstw. Drużynę trenera Marka Olczyka czeka bardzo trudny mecz.

AZS AWF Warszawa ma za sobą bardzo dobrą część sezonu. Zaledwie 2 porażki sugerują, że nie jest to ekipa bez wad, ale warto również zwrócić uwagę na fakt, że w trakcie dotychczasowych gier siatkarki ze stolicy straciły zaledwie 7 setów. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich półfinalistów.

Ze statystycznego punktu widzenia dzisiejszy rywal Chełmca będzie również najtrudniejszym przeciwnikiem w obecnym sezonie. AZS AWF Warszawa aż 99% swoich wygranych spotkań zakończył wynikiem 3:0. W dwóch przegranych meczach zaprezentował się bardzo dobrze. Były to gry rozstrzygające się w samych końcówkach, na przewagi. Czy wałbrzyszanki poradzą sobie z tak wymagającym przeciwnikiem?

Trenerzy znakomicie przygotowali nas do turnieju półfinałowego. Jedziemy żeby wygrać i na pewno tak łatwo nie odpuścimy rywalkom. Jestem pewna, że zagramy dobrze, pokażemy swoją siatkówkę. Naszym celem jest wejść do finału. Chcemy pokazać, że Chełmiec potrafi grać dobre mecze na wysokim poziomie. Każda z nas dołoży swoją cegiełkę i wierzę, że osiągniemy sukces – mówi Judyta Rzeczycka.

Czy wiara w siebie wystarczy do osiągnięcia sukcesu?

Poza treningiem i wiarą w siebie, w wygrywaniu pomaga nam atmosfera. Znakomicie czuję się w tym teamie. Dogadujemy się, jesteśmy tak naprawdę jedną wielką jednością. Bardzo się cieszę i doceniam, że jestem częścią tej drużyny mówi Judyta Rzeczycka.

Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 16:00.

Możecie go obejrzeć na żywo

—> TUTAJ <—

 

P