Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Tomasovia w zasięgu

W pierwszym spotkaniu Chełmca z AZS AWF Warszawa liczyliśmy, że wałbrzyszanki na pełnym entuzjazmie powalczą o zwycięstwo z faworytem całego turnieju. Okazało się, że drużyna ze stolicy była poza zasięgiem. Przyszła więc pora na mecz z gospodyniami zawodów Toamsovią Tomaszów Lubelski.

Dzisiejszy rywal w rundzie zasadniczej na 20 spotkań wygrał 17 i zajął 1. miejsce w grupie 4 rozgrywek II ligi. Paradoksalnie drużyna z Lubelszczyzny lepiej radziła sobie na boiskach rywalek gdzie odniosła 92% wygranych spotkań. We własnej hali współczynnik ten wyniósł nieco mniej bo 80%.

Zawodniczki Tomasovii potrafią przegrywać bardzo wysoko jak choćby w lutowym spotkaniu ligowym z SMS PZPS II Szczyrk, któremu to uległy gładko w setach 8:25, 24:26 i 17:25. Równie często jednak potrafią w podobnym stosunku odnosić zwycięstwa. Przykładem tu może być pojedynek z San Pajda II Jarosław, które ograły 25:15 i dwukrotnie 25:16.

Wczoraj w spotkaniu z ekipą ze Stężycy gospodynie przegrały 1:3. Pokazuje to, że jest to drużyna nieobliczalna, ale na pewno w zasięgu wałbrzyskiego Chełmca.

Wychodzimy dzisiaj na mecz z czysta głowa, wczorajszy mecz jest już przeszłością. Walczymy dalej, szanse na awans do finału wciąż są realne, robimy dalej swoje. Trzymajcie kciuki!– mówiła przed meczem Pamela Łuszczyńska, liderka ofensywy Chełmca Wodociągi Wałbrzych

TABELA TURNIEJU

P