Brawo Wy

Siatkówka: Aniołki wciąż wygrywają!

Pomimo doskonałej postawy w pierwszych dwóch setach Chełmcowi nie udało się osiągnąć zamierzonego celu ulegając Wieżycy Stężycy w pięciosetowej walce.

Początek spotkania należał do drużyny spod Gdańska. Wałbrzyszanki szybko jednak opanowały sytuację i doprowadziły do remisu. Od stanu 6:6 gra Chełmcowi zaczęła się układać. Wyrównane spotkanie napędzało grę. Obie drużyny grały punkt za punkt. Nerwy zaczęły się dopiero gdy set wszedł w ostateczną fazę. Przy wyniku 19:19 wałbrzyszanki zaryzykowały na zagrywce. Dobrze też funkcjonował blok, ale nader wszystko, funkcjonowało przyjęcie. Wszystko razem wyprowadziło Chełmca na prowadzenie.

W drugim secie sytuacja wyglądała podobnie, z tą różnicą, że to siatkarki Stężycy w końcówce seta objęły prowadzenie i były bliskie skończenia partii. Prowadziły już 23 do 21. O czas poprosił sztab szkoleniowy wałbrzyskiej drużyny. Chwila spokoju pozwoliła pozbierać myśli i już w kolejnej akcji, po doskonałej obronie, podopieczne Marka Olczyka, zdobyły punkt i inicjatywę. W polu zagrywki stanęła Nicole Jochym, której podania sprawiły rywalkom sporo problemów na przyjęciu. Młoda przyjmująca doprowadziła do remisu. Później jeszcze Stężyca miała piłkę setową, ale to dzięki genialnej grze na siatce wałbrzyskich środkowych, udało się doprowadzić do kolejnego remisu. Niesione pozytywnymi emocjami siatkarki Chełmca wygrały seta na przewagi.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Raz Stężyca. Raz Chełmiec uzyskiwał delikatną przewagę. Zawodniczki starały się podbić każdą piłkę. Nikt nie odpuszczał. Walka trwała do ostatniej piłki. Ostatecznie w samej końcówce lepsze okazały się siatkarki Stężycy.

Czwarty set był równie intensywny jak poprzedni. W pierwszej fazie rywalizacji, mniej błędów popełniała drużyna Wieżycy, której udało się uzyskać kilka punktów przewagi. Seria trwała, dystans rósł. Jakość gry gdzieś uciekała. Ponownie lepsza okazała się Stężyca, która później zwyciężyła jeszcze w tie-breaku.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Wieżyca Stężyca 3:2 (25:22|27:25|22:25|16:25|7:15)