Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

W drodze na szczyt

Miners Wałbrzych Sportowy Wałbrzych PFL2

Mecz z Armią Poznań pokazał, że potyczki z najlepszymi drużynami w lidze są dla Miners sporym wyzwaniem. Zespół z Wielkopolski w pierwszej kolejce zwyciężył w Wałbrzychu pewnie, ale pomimo wysokiego wyniku, były fragmenty, w których gospodarze pokazali, że grać w futbol potrafią.

Mecz z Armią to była dobra lekcja futbolu i mocne wyzwanie na początek sezonu. Mimo że wynik o tym nie mówi, mecz w pierwszej połowie był dosyć zacięty. Nie wykorzystaliśmy kilku wizyt w redzone, co przełożyło się niestety na tablice wyników. Armia to jednak zdecydowanie pierwszoligowa drużyna i traktujemy to jako dobrą lekcję – mówił dla Halftime,oficjalnego patrona rozgrywek, prezes Miners, Paweł Sołtysiak. 

Poznaniacy wygrali, ale przy okazji podrażnili ambicje dumnych Górników.

Miners Wałbrzych - Armia Poznań Sportowy Wałbrzych PFL

Atmosfera w drużynie jest dobra, zawodnicy są sportowo podrażnieni pierwszym meczem wierzę, że powalczą o zwycięstwo – mówi prezes klubu.

Miners do Łazisk Górnych na mecz z Młotami udali się bardzo dobrze przygotowani taktycznie. Sztab szkoleniowy wałbrzyskiej drużyny wcześnie rozpracował rywali.

Hammers w ofensywie opierają swoja grę o solidnego rozgrywającego i skutecznych skrzydłowych. Mamy jednak dobry defense, ale i nasz atak jest różnorodny.  Umiemy grać technicznie, a kiedy trzeba i również fizyczny futbol – dodaje Paweł Sołtysiak.

Słowa prezesa okazały się prorocze. Doskonała gra Miners w ataku i solidna obrona dała wałbrzyszanom i komplet punktów. Świetny mecz rozegrał Jakub Zieliński, którego wybrano MVP zawodów. Zwycięstwo sprawiło jednak, że zespół prowadzony przez rozgrywającego rodem z Krajów Beneluksu, już dzisiaj myśli o kolejnym meczu w Rzeszowie.

Po drugim meczu plasujemy się na 4 miejscu w tabeli 2 ligi, ale już 22 maja zagramy na wyjeździe z Rzeszów Rockets i zawalczymy o jeszcze wyższą pozycję – zapowiadają Minersi

1 mecz – 25 kwietnia
Miners Wałbrzych – Armia Poznań  6:36
—> OPIS MECZU <—

  Minimalna porażka trampkarzy Szczytu z liderem

2 mecz – 3 maja
Hammers Łaziska Górne – Miners Wałbrzych 10:27
—> OPIS MECZU <—

 

W drodze na szczyt