Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Medale wałbrzyskich karateków

Medale wałbrzyskich karateków

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI uczestniczyli w Wojniczu w Memoriale „Cichociemnych” Spadochroniarzy Armii Krajowej. W turnieju udział wzięło 307 zawodników z 35 kubów z całej Polski, w tym 10 z UKKS OBI z sekcji z Wałbrzycha i Boguszowa Gorc.

  Mineralni lepsi od Gladiatorów

Rywalizacja toczyła się w konkurencji Kumite dla w kategoriach od 9 do 18 lat. Najlepiej wypadły zawodniczki startujące w kategorii dziewcząt 9-10 lat + 35kg które z Wojnicza przywiozły jeden złoty i dwa brązowe medale. Na 2 miejscu podium kategorii Kadet Open, stanęła 14 letnia Julia Obuchowska, która do finału szła jak burza, nie pozostawiając swoim rywalkom wątpliwości, kto jest lepszy.

Brązowym medalem mogą pochwalić się startujący w Kategorii Młodzik – 65 kg Szymon Pomjan oraz w kategorii Junior -70kg Dominik Obuchowski. Warto też wiedzieć, że w tej kategorii zawodnicy startują już bez ochraniaczy tułowia oraz bez ochraniaczy na ręce. Tradycyjnie też Sensei Tomasz Obuchowski podczas turnieju pełnił rolę sędziego. Zawodników do walki wyprowadzała Sempai Agnieszka Obuchowska.

Zdobyte medale

9-10 lat w kategorii +35kg:
złoto: Ada Wołk Łaniewska
brąz: Barbara Wintoniak i Lena Kukulska

Kadet Open:
srebro: Julia Obuchowska

Młodzik -65kg:
brąz: Szymon Pomjan

Junior -70kg:
brąz: Dominik Obuchowski

Medale wałbrzyskich karateków

 

Medale wałbrzyskich karateków