Trzęsienie ziemi i apokalipsa w czwartej kwarcie

To miał być bój po chwałę na wieki. Był. Siły jednak Górnikowi starczyło na pierwszą połowę meczu. Szkoda. Szkoda przede wszystkim dlatego, że wygrana spełniała marzenia wielu osób. Stało się jednak inaczej i dzisiaj trochę z potrzeby chwili szukamy pocieszenia dodając sobie nawzajem otuchy. Cokolwiek by się jednak nie działo – MAMY SREBRO!

Ostatni mecz miał dwa oblicza. Bardzo rozsądna gra Górnika w pierwszej odsłonie rywalizacji dała podopiecznym trenera Łukasza Grudniewskiego prowadzenie i trochę spokoju w przerwie. Po zmianie stron, coś się zaczęło psuć. Niby biało-niebiescy prowadzili otwartą grę, niby wszystko układało się dobrze, ale…

Lanie w Stanowicach [WIDEO]

To ale wróciło ze zdwojoną siłą. Mniej więcej od 28 minuty gospodarze wrócili do gry. Szybko doprowadzili do remisu. Jeszcze szybciej odskoczyli na kilka punktów. Zaskoczeni wałbrzyszanie niespodziewanie stanęli w miejscu. Dosłownie jakby ktoś odciął im prąd. Trzęsienie ziemi i apokalipsa stała się faktem.

Czarni zdemolowali Górnika w ostatnich minutach, wygrywając ostatnią kwartę 26:9. Tym razem zespół do zwycięstwa poprowadził, zawodzący w poprzednich grach Jakub Musiał. Dobrze też zagrał Dawid Słupiński, który został też wybrany najlepszym zawodnikiem fazy finałowej play-off.