Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Miners wygrywają w strugach deszczu

Rockets Rzeszów - Miners Krause Wałbrzych - fot. Elenie Karanikola-Cieciera, Sportowy Wałbrzych

Drugie wyjazdowe spotkanie Miners Krause Wałbrzych rozegrali w Rzeszowie. Mecz pod wieloma względami był trudny. Doświadczona drużyna gospodarzy posiada w swoich szeregach grupę doświadczonych zawodników, którzy za cel podstawowy postawili sobie zwycięstwo. Przeszkadzała pogoda, swoje zrobiła długa podróż i wynikające z niej zmęczenie. 

Do wyjątkowo trudnych warunków atmosferycznych szybciej dostosowała się drużyna z Wałbrzycha, która widząc, że opady powodowały utrudnienia w grze podaniowej, częściej próbowała zagrywek typowo biegowych. Te co prawda nie były łatwiejsze, a przekazanie mokrej piłki biegaczowi również wymagało wielkiego wysiłku i koncentracji.

Ostatecznie jednak to wałbrzyszanie regularnie punktowali. Uzyskana przewaga pozwoliła im zgarnąć komplet punktów.

Mimo iż mamy do poprawy jeszcze wiele elementów gry, to jesteśmy zadowoleni z dyspozycji naszej drużyny. Zdajemy sobie sprawę,̨ po przeanalizowaniu meczów Rockets, że to dobry przeciwnik i musimy zagrać mocny i dobry futbol by zwyciężyć, ale taki mamy cel. Analiza błędów własnych pozwoliła nam je wyeliminować. Położyliśmy duży nacisk na egzekucję playbooka i mamy nadzieje, że przełoży się̨ to na zdobycz punktową. W nadchodzącym meczu chcemy pokazać́ dobry football, liczymy na dobrą i czystą grę̨ – mówił przed meczem Jakub Zieliński, defensive back Miners Wałbrzych.

Rockets Rzeszów – Miners Krause Wałbrzych 6:20 (0:8, 0:6, 0:6, 6:0)

zdjęcia: Elenie Karanikola-Cieciera

Miners wygrywają w strugach deszczu