Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Włókniarz wraca z cennymi punktami

KS Walim, Włókniarz Głuszyca, Sportowy Wałbrzych, Wałbrzyska Serie A

Bardzo ciekawe spotkanie zobaczyli kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć na żywo mecz w Walimiu. Dużo zwrotów akcji i bardzo dynamicznej gry, pozwoliło obu drużynom stworzyć dużo sytuacji podbramkowych.

W pierwszej odsłonie gościom udało się dwukrotnie pokonać bramkarza miejscowej drużyny. Wynik meczu w 18 minucie otworzył Kacper Kulik. Tuż przed przerwą drugiego gola zdobył Mateusz Kaźmierczak. Po zmianie stron Włókniarz wciąż próbował narzucać swój styl gry. Długie kreowanie akcji przy jednoczesnym podłączaniu się bocznych obrońców, pozwoliło na uzyskanie przewagi optycznej.

  Pierwszy weekend finałów na remis

Efektem odważnej gry było trzecie trafienie Bartosza Iwanidisa. Nieco później gola kontaktowego zdobył Kamil Drąg. Po zaledwie kilku minutach Iwanidis ponownie zwiększył dystans. Gospodarzom udało się jeszcze raz pokonać Rafała Steciuka, ale strzelony gol nie mógł już odmienić losów spotkania.

Walim postawił się nam, ale my konsekwentnie dążyliśmy do celu. Spokojna gra od tyłu i czekanie na błędy przeciwnika dała nam to zwycięstwo. Walim to dobra drużyna ale my z każdym meczem budujemy naszą siłę co widać po tabeli. Dziękujemy naszym kibicom, którzy byli w znacznej większości w Walimiu, bo gramy dla nich i dla Głuszycy mówi Sławomir Kulik.

KS Walim – Włókniarz Głuszyca 2:4 (0:2)
0:1 – 18′ Kacper Kulik
0:2 – 40′ Mateusz Kaźmierczak
0:3 – 65′ Bartosz Iwanidis
1:3 – 72’ Kamil Drąg
1:4 – 76′ Bartosz Iwanidis
2:4 – 90’+2 Dawid Skarbiński

P