Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Miners ulegają Białym Lwom

Miners ulegają Białym Lwom

Mecz pomiędzy zespołami z Wałbrzycha i Gdańska był pojedynkiem o 2 miejsce w tabeli rozgrywek II Polskiej Futbol Ligi PFL2. Zobaczyliśmy zacięty bój o każdy centymetr boiska. Dużo walki i potu w strugach deszczu dało jednak kibicom zgromadzonym na stadionie dużo satysfakcji.

Zacięty mecz już od pierwszej akcji pozwalał rozkoszować się wyjątkowo zaciętą rywalizacją. Doskonała gra defensywy obu zespołów sprawiała, że trudno było przewidzieć, co może nas spotkać w każdej kolejnej minucie gry. Gospodarze starali się zaskakiwać rywala nieszablonowymi zagrywkami. Inicjacje Arne Vandenbergha nie przynosiły jednak pożądanego rozwiązania.

  Woźniak/Pańko wygrywają Mistrzostwa Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej Juniorek!

Co jakiś czas na skrzydłach urywali się Sebastian Markiewicz, Michał Idziak, ale także i ich starania były blokowane w efektowny sposób. Jedyną skuteczną akcją w meczu było przyłożenie Mateusza Freli, który dzięki skutecznym blokom kolegów z drużyny, przebiegł z piłką 10 jardów i położył piłkę w endzone. Dodatkowy punkt z podwyższenia za udane kopnięcie dał gościom prowadzenie 7:0.

Miners mieli jeszcze szansę na zmianę rezultatu. Wałbrzyszanie odważnie zaatakowali i kilkukrotnie zbliżyli się do pola punktowego rywala, ale Białe Lwy szczęśliwie wychodziły z opresji rozbijając zapędy gospodarzy. W doprowadzeniu do remisu nie pomogły nawet efektowne dwudziestodwujardowe podania Vandenbergha. Gdańszczanie wywożą spod Chełmca cenne zwycięstwo i awans na drugą pozycję w ligowej tabeli.

Miners Krause Wałbrzych – Białe Lwy Gdańsk 0:7 (0:0, 0:0, 0:7, 0:0)

Miners ulegają Białym Lwom