Goła jedenastka górą

Unia Bogaczowice, Podgórze Wałbrzych, Sportowy Wałbrzych, Wałbrzyska Serie A

21 kolejka Wałbrzyskiej Serie A przyniosła kibicom dużo emocji. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, ale nie udało im się utrzymać korzystnego wyniku. Długo też utrzymywał się wynik remisowy.

Mineralni lepsi od Gladiatorów

Spora liczba sytuacji w pierwszej połowie nie przełożyła się na zdobycze bramkowe. Dobrze w bramce radził sobie Dariusz Krynicki. Zimnej krwi brakowało też zawodnikom Podgórza. Najlepszą sytuację marnuje w tej części meczu Dębski. Bramkę zdobywają za to piłkarze z Bogaczowic, którzy wyszli na prowadzenie po uderzeniu Michała Krynickiego z 25 minuty spotkania.

W meczu 21 kolejki wygraliśmy w Bogaczowicach z miejscową Unią 3:2. Pomału staje się tradycją że na mecz jedziemy gołą 11 i tak było również tym razem ale nie ilość a jakość się liczy. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:0 pomimo kilku dogodnych sytuacji z naszej strony. Najlepsza okazja to strzał Dębskiego po którym piłka trafia w słupek. Dwa strzały Piątka oraz strzał z rzutu wolnego Grobarczyka broni bramkarz gospodarzy Krynicki mówią przedstawiciele klubu z Wałbrzycha.

Goście stosunkowo szybko zdołali wyrównać. Jako pierwszy piłkę w bramce Dariusza Krynickiego zdołał umieścić wspomniany już wcześniej Dębski. Wynik utrzymała się aż do 80 minuty zawodów. Wtedy prowadzenie dla gości zdobył Piotr Kozioł. Gospodarze niemal natychmiast zaatakowali, ale jeszcze szybciej zostali za otwartą grę ukarani stratą kolejnej bramki.

Na drugą połowę wyszliśmy pewni siebie i to przyniosło bramki, pierwszą strzelił Dębski po uderzeniu z 16 metrów. Druga bramka to pewne uderzenie Piotrka Kozioł po asyście Sadego. Trzecia bramka wpadła po główce Piątka z rzutu rożnego który wykonywał Marcin Hertmanowicz. Goście odpowiedzieli bramką na 2:3 w 89 minucie z rzutu karnego. Bardzo ważne 3 punkty który przybliżają nas coraz bardziej do utrzymaniamówi trener zespołu.

Unia Bogaczowice – KP Podgórze Wałbrzych 2:3 (1:0)
1:0 – 25’ Michał Krynicki
1:1 – 47′ Sylwester Dębski
1:2 – 80′ Piotr Kozioł
1:3 – 83′ Łukasz Piątek
2:3 – 89’ Bartosz Okupny