Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Niezadowolenie z punktu

Zagłębie Wałbrzych - Orlik Jelenia Góra, Sportowy Wałbrzych TV, kobiecy futbol

Na początku swojej drogi z piłką nożną, żeńska sekcja Zagłębia Wałbrzych przegrywała swoje spotkania bardzo wysoko. Sięgając pamięcią do pierwszych spotkań towarzyskich z Orlikiem Jelenia Góra, wałbrzyszanki były niemiłosiernie bite. Niedzielni kibice szydzili z zespołu. Czas pokazał jednak, że spokojna praca na treningach, doprowadziła do sytuacji, w której piłkarki Zagłębia są niezadowolone z tylko jednego punktu.

  Pomóżmy Bartkowi wrócić do zdrowia!

Gospodynie zagrały ambitnie. Konsekwentnie realizowały nakreślony przez trenera plan taktyczny, co przełożyło się na stwarzane sytuacje od bramką rywalek. Zagłębie przynajmniej trzykrotnie mogło cieszyć ze zdobycia gola. Niestety piłka w siatce zatrzepotała tylko raz. Sił na taką grę, podopiecznym trenera Łukasza Wojciechowskiego, starczyło wyłącznie na godzinę rywalizacji. Później przyjezdne coraz częściej przejmowały inicjatywę. W końcu udało im się doprowadzić do wyrównania.

W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Zespół często atakował i przynajmniej trzy razy mogliśmy zdobyć gola. Szkoda, że udało się tylko raz. Szkoda, bo po przerwie zaczęło nam brakować sił i tempo gry spadło. Orlik groźnie zaatakował i w którymś momencie obrona pękła. To był jednak bardzo dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Dzisiaj z remisu powinniśmy się cieszyć, bo to jednak zawsze punkt. Z drugiej strony mogliśmy wygrać, dlatego lekki niedosyt został. Brawa jednak dla dziewczyn, które jeszcze niedawno przegrywały z Orlikiem i to bardzo wysoko. Dzisiaj mogliśmy, a nawet powinniśmy wygrać – mówił po meczu trener Zagłębia, Łukasz Wojciechowski.

Zagłębie Wałbrzych – Orlik Jelenia Góra 1:1 (1:0)

P