Herbapol zwyciężył na Dąbrowskiego

Czarni Wałbrzych - Herbapol Stanowice, Sportowy Wałbrzych TV, Wałbrzyska Serie A

Zespół Herbapolu przyjeżdżał na Arenę Dąbrowskiego w roli faworyta. Gospodarze w ostatnich spotkaniach grali efektownie, ale niestety brakowało im skuteczności. W walce o utrzymanie punktów jednak potrzebują jak na lekarstwo.

Lanie w Stanowicach [WIDEO]

Za pierwsze 45 minut gry pochwalić można przede wszystkim podopiecznych trenera Leszka Dereweckiego. Czarni bardzo dobrze grali bez piłki. Formacje trzymały dystans, co znacznie utrudniało rozegranie przeciwnikowi. Zabrakło jednak tego czegoś, co mogłoby dać jednej bądź drugiej drużynie odrobinę satysfakcji.

Po przerwie do 60 minuty niewiele się zmieniło. Dość powiedzieć, że w okolicach 55 minuty spotkania mieliśmy pierwszy celny strzał na bramkę. Uderzenie Stolarza zatrzymał jednak Bartłomiej Rudnicki. Chwalony za dobrą grę na przedpolu bramkarz w 58 minucie popełnia brzemienny w skutki błąd i Czarni tracą bramkę, chwilę po tym jak marnują wyborną sytuację do zdobycia gola.

Strata bramki zmieniła nieco organizację gry gospodarzy w ofensywie, którzy śmielej zaatakowali. Szybko stworzyli sobie dogodną sytuację, ale piłka jak zaczarowana mijała bramkę. Upór opłacił się w 68 minucie gry. Gola wyrównującego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Damian Sęk. Czarni uwierzyli, że mogą pójść za ciosem. W kolejnych minutach gości ratuje poprzeczka.

Herbapol potrafi jednak spiąć się w trudnych chwilach. Genialnie wykonany rzut wolny sprawia, że na czystej pozycji w polu karnym znajduje się Dawid Białecki. Napastnik gości nie marnuje takich sytuacji. Jest 2:1 dla Herbapolu. Po kolejnych 60 sekundach Bartłomiej Rudnicki ponownie wyciąga piłkę z siatki. Tym razem dwójkowa akcja Białecki – Stolarz i ten drugi nie daje szans bramkarzowi Czarnych. Gospodarze mieli jeszcze szansę na zmianę wyniku, ale ponownie zawiodła skuteczność i komplet punktów jedzie do Stanowic.

Czarni Wałbrzych – Herbapol Stanowice 1:3 (0:0)
0:1 – 53′ Marcin Stolarz
1:1 – 68′ Damian Sęk
1:2 – 71′ Dawid Białecki
1:3 – 72′ Marcin Stolarz