Górnik lepszy w derbach

Zagłębie Wałbrzych - Górnik Wałbrzych, Wałbrzyska Serie A, Sportowy Wałbrzych

Zaczęło się od bramki dla Górnika. Świetną akcję indywidualną precyzyjnym strzałem wykończył Marcin Kobylański. Chwilę później w idealnym miejscu znalazł się Przemysław Dobiega, który bez zastanowienia uderzył w kierunku bramki rywala. Piłka po koźle zatrzepotała w siatce.

Oskar Kukie w Reprezentacji Polski

Wyrównanie sprawiło, że Górnik przyspieszył i dość szybko ponownie wyszedł na prowadzenie. Ozdobą pierwszych 45 minut, była jednak akcja Marcina Kobylańskiego, po której pomocnik biało-niebieskich minął kilku rywali po czym pięknym technicznym strzałem pokonał nieźle grającego Mateusza Łobodzińskiego. Mniej więcej w tym samym czasie podopiecznym Jarosława Borconia zaczynało brakować sił.

Zagraliśmy ambitnie. Sił starczyło nam jednak jedynie na pół godziny. Trzeba wziąć poprawkę na to, że trenujemy dwa razy w tygodniu. Górnik ma tych treningów cztery czasem pięć. Zawodnicy często trenują też indywidualnie. Udało nam się strzelić gola. Pokazać charakter. Może gdybyśmy trenowali tak intensywnie jak Górnik, to wytrzymalibyśmy dłużej. Cieszymy się jednak, że udało nam się choć przez chwilę pograć jak równy z równymmówił po meczu Mariusz Pośledniak, prezes Zagłębia Wałbrzych

Po zmianie stron Górnik zaatakował i szybko uzyskał przewagę w środku pola. Doskonale też funkcjonowały skrzydła. Poprawiła się również skuteczność pod bramką rywala. Osiem strzelonych goli udokumentowało przewagę podopiecznych trenera Marcina Domagały. Po cztery gole w tym meczu strzelili Piotr Krawczyk i Michał Bartkowiak.

Mecz prestiżowy dla nas i kibiców. Spotkanie jak na warunki atmosferyczne, które panowały prowadzone było w dobrym tempie. W pierwszej połowie Zagłębie próbowało grać z kontry. Druga połowa, to była już pełna dominacja Górnika. Lepsza skuteczność dała nam wynik 11:1. Chcieliśmy podziękować kibicom za doping i za tak liczną obecnośćmówił po meczu trener Marcin Domagała.

Zagłębie Wałbrzych – Górnik Wałbrzych 1:11 (1:3)
0:1 – 8′ Marcin Kobylański
1:1 – 12′ Przemysław Dobiega
1:2 – 20′ Piotr Krawczyk
1:3 – 37′ Marcin Kobylański
1:4 – 51′ Michał Bartkowiak
1:5 – 56′ Piotr Krawczyk
1:6 – 58′ Michał Bartkowiak