Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Górnicy z medalami Mistrzostw Polski!

Wałbrzyscy zawodnicy wystartowali w Mistrzostwach Polski LDK i już w pierwszych pojedynkach osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Były medale i rekordy życiowe. Julia Kępińska wygrała w skoku w dal U12 pokonując odległość 4,61m! Podopieczna trener Hanny Kotyni oddała trzy piękne, równe skoki!

  Lubi kontakt z ludźmi i siatkówkę
Julia Kępińska ze złotem za skok w dal na odległość 4,61m

Powiedzieć, że jesteśmy dumni to mało! Brawa dla Julki, gratulacje dla trener Kotyni oraz niezwykle zaangażowanych w rozwój Julki rodziców, szczególnie Mamy! cieszą się przedstawiciele macierzystego klubu.

W kolejnym dniu rywalizacji nasz zawodnik zdeklasował rywali w pchnięciu kulą. Podopieczny i zarazem syn trenera Tomasza Kuczaja uzyskał bardzo dobry rezultat 14.84m. Dało mu pewne 1. miejsce.

Kacper Kuczaj w trakcie pchnięcia na odległość 14.84m, która dała mu złoty medal.

Kacper ma niesamowity potencjał. Jego rekord życiowy, także rekord naszego klubu, to 16.06m. Kacper startuje w kategorii U16 i pcha kulą o wadze 5kg. Jesteśmy dumni, przedumni, przeprzeprzedumni. Gratulacje dla Kacpra i jego Rodziców mówią trenerzy LKS Górnik Wałbrzych.

W pozostałych dyscyplinach ze świetnej strony pokazali się kolejni zawodnicy powołani do reprezentacji województwa:

Oliwia Kogut zajęła świetne 4. miejsce w konkurencji pchnięcia kulą U14 (2kg). Najdalsze pchnięcie – 10.91m. Życiówka podopiecznej Franciszka Karpińskiego to 11.11m. Doskonale zaprezentowała się również Maja Sroka. Najdalszy rzut piłeczką palantową Mai poleciał na odległość 28m. Podopieczna trenera Janusza Stysia zakończyła rywalizację w kategorii U12 na wysokim 5. miejscu.

Gabriela Kęder startowała w kategorii U12 na 600m. Podopieczna trenera Janusza Stysia pobiegła blisko swojej życiówki, pokonując dystans w czasie 2:00.34s i zajęła 13 miejsce. Mikołaj Hypki mierzył się z rywalami na dystansie 60m U12. Przed zawodami PB Mikołaja wynosił 9.29s. W serii eliminacyjnej pobiegł 9.10s, pierwszy raz tego dnia pobijając swój rekord życiowy i awansował do finału. Ostatecznie podopieczny trener Hanny Kotyni, bieg zakończył na świetnym 6. miejscu, ustalając swój PB na poziomie 8.89!

zdjęcia użyczone FB LKS Górnik Wałbrzych

P