Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Trójka siedziała

Trójka siedziała

Dziwny to był mecz. W pierwszej połowie zawodnicy dostosowali się do przekazu live. W przerwie jednak trener Łukasz Grudniewski machnął czarodziejską różdżką i jego chłopcy zostawili szklane oko daleko w tyle.

  Sokół wspiął się na Szczyt

Biało-niebieski czar trwał w najlepsze w trzeciej kwarcie, którą wałbrzyszanie wygrali 14 punktami. Punkt zwrotny w meczu pozwolił gospodarzom wznieść się na wyższy poziom, ale pomimo wygranej wciąż mamy więcej pytań niż odpowiedzi.

Trójka siedziała

Górnik grał w kratkę. W swym najlepszym momencie prowadził z Kotwicą 21 punktami. Świetne zawody rozegrał Marcin Dymała, który rzucił rywalowi 16 punktów, a swą zdobycz poprawił 7 zbiórkami i 5 asystami. Do poziomu kolegi z zespołu dołączył Jan Malesa, który do 19 punktów dołożył też 5 zbiórek. W Kotwicy double-double skompletował Damian Pieloch (15 punktów i 10 zbiórek).

– Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy naszą porażkę z WKK. Mieliśmy być bardziej agresywni, zależało nam także na wzmocnieniu deski. Te założenia spełniliśmy. Udało nam się także zniwelować straty. Na inaugurację popełniliśmy aż 22, tym razem tylko 10. Szczerze mówiąc, nie czuję, że moje trafienia w trzeciej kwarcie były przełomowe dla losów spotkania. Naszym celem jest przede wszystkim dobrze bronić. Z udanej obrony powstaje dobry atak. Przełamaliśmy Kotwicę w trzeciej kwarcie, która zadecydowała o końcowym wyniku mówił po meczu Hubert Kruszczyński.

Na uwagę zasługuje również fakt, że obie drużyny rzuciły w meczu po 11 trójek, z czego po 8 wpadło po zmianie stron. Jak zwykle nie zawiedli też wałbrzyscy kibice, którzy nie żałowali gardeł, dopingując swój zespół. Trudne zadanie zostało wykonane i choć polotu w grze brakowało, to jest się z czego cieszyć. Górnik wygrał bez kontuzjowanego Damiana Cechniaka i to w tej chwili wydaje się być najważniejsze.

Trójka siedziała

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Kotwica Kołobrzeg 88:77 (19:21, 8:10, 33:19, 28:27)

Górnik: Malesa 19, Dymała 16, Jakóbczyk 15, Kruszczyński 14, Pabian 11, Durski 6, Ratajczak 5, Pawlak 2, Jeziorowski 0, Zywert 0.

Kotwica: Kurpisz 17, Nelson 15, Pieloch 15, Śmigielski 14, Jakubiak 7, Wieczorek 6, Długosz 3, Itrich 0, Wyszkowski 0.

Trójka siedziała

JUŻ UCIEKASZ? PRZECZYTAJ JESZCZE TO!