Zaiskrzyło w Głuszycy

Włókniarz Głuszyca - Iskra Witków Śląski Sportowy Wałbrzych Wałbrzyska Serie A

Mecz na szczycie Wałbrzyskiej Serie przyciągnął na trybuny wiernych kibiców miejscowego Włókniarza. Gospodarze liczyli na komplet punktów. Rywale jednak nie zamierzali się poddawać.

T-Best ogłosiło skład

Początek spotkania obie drużyny zaczęły spokojnie. Ostrożne badanie skończyło się po pół godzinie gry. Odważniejsza gra Sebastiana Kosiora i spółki przyniosła Włókniarzowi gola. Prowadzenie dla gospodarzy w 27 minucie meczu zdobył pochodzący z Brazylii Patrick Mendes. Bramka zachęciła Iskrę do odważniejszej gry, co opłaciło się i po kilku minutach mieliśmy już remis. Wspaniale w polu karnym zachował się Bartosz Ogrodnik, który bez większych problemów pokonał stojącego w bramce Włókniarza Rafała Steciuka.

Na gola rywali szybko zareagował mocno poddenerwowany Sebastian Kosior. Jego ambitna postawa ponownie dała gospodarzom prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo. Ponownie genialnie pod bramką gospodarzy sprytem wykazał się Bartosz Ogrodnik i do przerwy mieliśmy remis 2:2.

W drugiej połowie przewaga gości rosła z każdą kolejną minutą. Efektem była efektowna akcja z 68 minuty, którą na bramkę zamienił Łatka. Ten sam zawodnik tuż przed końcem spotkania ustalił wynik meczu i Iskra wracała do domu z pełną pulą.

Włókniarz Głuszyca – Iskra Witków Śląski 2:4 (2:2)
1:0 – Mendes (27′)
1:1 – B. Ogrodnik (36′)
2:1 – S. Kosior (39′)
2:2 – B. Ogrodnik (43′)
2:3 – Łatka (68′)
2:4 – Łatka (90′)