Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Powalczą o tytuł w Akrobatyce Sportowej!

Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Sportowej

Przed nami weekend, w którym będziemy świadkami rywalizacji w akrobatyce sportowej. W zawodach o miano najlepszego w kraju wezmą udział zawodnicy i zawodniczki z 32 klubów z całej Polski w wieku od 11 do 16 lat. Początek zmagań już w najbliższy piątek o godzinie 17:00

  Zasady rozgrywek piłkarskich na Dolnym Śląsku ulegną poważnym zmianom

Nikt z nas nie spodziewał się tak dużej liczby zawodników. Dość powiedzieć, że na poprzednich zawodach tej rangi wzięło udział 208 zawodników. Zakładaliśmy, że do Wałbrzycha przyjedzie około 300. Zgłosiło się jednak niemal 500, z których po weryfikacji do zawodów przystąpi 427 osób – mówi Tomasz Poros, współorganizator zawodów, wiceprezes Szkoły Akrobatyki Sportowej Dziewiątka.

Tomasz Poros dodał również, że zawody, które przed nami będą największą imprezą w tej kategorii wiekowej w historii zawodów.

Przyjadą do nas zespoły z Rzeszowa, Warszawy czy Śląska. Generalnie z całej Polski. Chcemy się pokazać z dobrej strony. Tymi zawodami promujemy nie tylko nasz klub, ale i nasze miasto – tłumaczy Tomasz Wepa.

Zawody w Aqua Zdroju rozpoczną się w piątek o godzinie 17:00. Oficjalne otwarcie zaplanowano jednak na sobotę na godzinę 14:00. Dzień później najlepsi otrzymają nagrody po czym nastąpi ceremonia zakończenia imprezy. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Cieszymy się, że odbędzie się to na hali Aqua Zdrój. Kiedy w oficjalnym ogłoszeniu pokazaliśmy zdjęcie hali, wszyscy nas pytali czy jest prawdziwe – dodaje Tomasz Poros.

P