Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Derby na remis

Zagłębie Wałbrzych - Czarni Wałbrzych, Sportowy Wałbrzych, Wałbrzyska Serie A

Derby żądzą się swoimi prawami. Nigdy do końca nie możemy być pewni czego po takich meczach się spodziewać. Padają różne wyniki, często niekoniecznie zgodne z oczekiwaniami.

  Pięć medali dla Dolnego Śląska

Pojedynek Zagłębia z Czarnymi emocji dostarczył. Do końca trudno było jednak przewidzieć jakim wynikiem zakończy się spotkanie. W pierwszej odsłonie przewagę mieli goście. Po zmianie stron lepiej prezentowało się Zagłębie. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Początek meczu bardzo nerwowy dla obu drużyn, sporo niedokładnych podań i walki w środku pola. Po raz kolejny już w tej rundzie, w pierwszych minutach tracimy pechowego gola, tym razem po “dośrodkowaniu” z rzutu rożnego – piłka bezpośrednio ląduje w okienku bramki. Od momentu utraty bramki z każdą minutą zaczęliśmy stwarzać sobie coraz groźniejsze sytuacje, mimo to do przerwy schodziliśmy z bagażem jednej bramki. Druga połowa należała już zdecydowanie do Nas, w miarę szybko zdobyliśmy bramkę wyrównująca i poszliśmy za ciosem. Niestety piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki wydawało się w wyśmienitych sytuacjach, a bramkarz gości do tego świetnie się spisywał. Bardzo chcieliśmy ten mecz wygrać, lecz ostatecznie nie udała Nam się ta sztuka – mówił po meczu Beniamin Mlostek z Zagłębia Wałbrzych.

Zagłębie Wałbrzych - Czarni Wałbrzych, Sportowy Wałbrzych, Wałbrzyska Serie A

Swoją opinią na temat meczu podzielił się z nami również strzelec bramki dla Czarnych Wałbrzych.

Zawsze taki mecz z lokalnym rywalem to dużo emocji ale odstawiając je na bok, uważam że wynik 1 do 1 jest jak najbardziej sprawiedliwy. My jak i Zagłębie mieliśmy szanse na odwrócenie losów meczu i skasowanie trzech punktów ale niestety w jednej i drugiej drużynie było widać brak skuteczności oraz wiele niedokładności. Jeżeli chodzi o nas to gdzieś zgubiliśmy rytm w ostatnich meczach i musimy pracować by znów zacząć grać swoją piłkę, raczej nie jestem zadowolony z naszego występu. Obie drużyny miały lepsze i gorsze momenty raczej nie było to przyciągające dobre widowisko nawet z pozycji zawodnika dało się odczuć takie wrażenie. Raczej mecz na słabym poziomie najprawdopodobniej da się zauważyć zmęczenie oraz, że jest to koniec rundy jesiennejmówił Dawid Darmochwał.

Zagłębie Wałbrzych – Czarni Wałbrzych 1:1 (0:1)
0:1 – Dawid Darmochwał (23′)
1:1 – Beniamin Mlostek (60′)

Zagłębie Wałbrzych - Czarni Wałbrzych, Sportowy Wałbrzych, Wałbrzyska Serie A

P