Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Ferie z Curlingiem

Dolnośląski Klub Curlingowy “Dzik” Świdnica zaprasza dzieci i młodzież na darmowe treningi na lodowisko w ramach “Ferii z curlingiem”. W każdy wtorek i czwartek w czasie ferii o godzinie 20:00 można poznać zasady tej gry olimpijskiej, którą już można oglądać przy okazji Zimowych Igrzysk.

  Zdrój zmierzy się z Bielawianką

Mieliśmy sygnały, że pora naszych treningów w roku szkolnym jest zbyt późna dla dzieci i młodzieży, zatem licząc, że w czasie ferii jest to mniej istotne, chcemy przyjąć wszystkich zainteresowanych, aby spróbowali na żywo gry kamieniami, które często kojarzone są z czajnikami. Pomimo, że w Polsce warunki do uprawiania curlingu są skromne, to w Świdnicy umacnia się dość silny ośrodek skupiony wokół tej dyscypliny – opowiada Bartosz Łobaza.

34-latek z Wałbrzycha pracuje w Świdnicy, ale gra w klubie z Warszawy. Jest też reprezentantem Polski, który ma w swoim dorobku srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy Dywizji B.

Chcemy jako klub dołożyć swoją cegiełkę dla sportowego rozwoju regionu, aby w i tak niełatwych pandemicznie czasach dać dzieciom i młodzieży miejsce, sprzęt oraz kadrę do sportowego rozwoju. Tym bardziej, że curling, to sport w czasie którego łatwo zachować dystans społeczny, co jak wiemy jest obecnie bardzo istotne – dodaje Małgorzata Rudownik, wiceprezes klubu.

Zajęcia będą prowadzone przez Bartosza i doświadczonych zawodników, również medalistów Mistrzostw Polski. Każdy może przyjść i spróbować swoich sił. Wystarczy zabrać ze sobą buty sportowe na zmianę, ciepłe skarpety i spodnie, które nie będą krępowały ruchów.

P