Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Igrzyska Młodzieży w Curlingu w Świdnicy

Na lodowisku w Świdnicy zostanie rozegrana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Curlingu. Ta zimowa, zespołowa dyscyplina olimpijska w Polsce uprawiana jest od około 20 lat. Jednak wciąż jest mało rozpoznawalna, mimo że godzinny instruktaż zazwyczaj wystarczy by rozegrać swój pierwszy mecz, a sama gra dostarcza ogromu pozytywnych emocji.

  Poznaliśmy najlepszych tenisistów Aglomeracji Wałbrzyszkiej

W dniach 2-4 marca na lodowisku w Świdnicy rozpocznie się rywalizacja curlingowa w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do Świdnicy przyjadą zespoły juniorów młodszych z całej Polski by rywalizować o tytuł najlepszych w kraju. Jednocześnie zawody mają rangę Mistrzostw Polski, a w rywalizacji zobaczymy również zawodników ze Świdnicy.

Bardzo cieszy mnie fakt, że nasi najmłodsi zawodnicy będa mieli okazję rozgrywać zawody na lodowisku, na którym trenują na co dzień. Mam nadzieję, że wsparcie najbliższych i sąsiadów, którzy będą mogli śledzić rywalizację pomoże im w grze – podsumowuje Bartosz Łobaza.

W czwartek po 15:00 zostaną rozegrane finały w konkurencji chłopców i dziewczynek, a w piątek o 15:30 swój finał będzie miała rywalizacja par mieszanych.

P