Chełmiec awansuje do półfinałów

Trudna i zawiła część sezonu zasadniczego sprawiła, że losy awansu do kolejnej fazy rozgrywek II ligowych w siatkówce kobiet w grupie 3, decydowały się dopiero w ostatniej kolejce.

Judyta będzie grać dla Chełmca

Wałbrzyszankom do awansu potrzebne były tylko i aż dwa sety. Zespół prowadzony do boju przez kapitan Aleksandrę Małodobrą ruszył do walki z bardzo dużym zaangażowaniem. Rywalki co prawda starały się stawiać opór, ale konsekwencja w grze, pozwoliła Chełmcowi wygrać pierwszego seta. W drugim Panki okazały się zdecydowanie lepsze.

Celem numer jeden podopiecznych trenera Marka Olczyka były jednak dwa sety. Trzeci set wydawał się więc kluczowy. O zwycięstwie zadecydowały ostatnie piłki. Chełmiec wygrywa i pieczętuje swój sukces. Radość i jednocześnie poczucie ulgi, doprowadziło jednak do klęski w secie czwartym.

Tie-break, toczony był w szybkim tempie. Kilka niesamowitych wymian i pełna kontrola gospodyń w pierwszej jego części. Później za sprawą Pietkiewicz zespół SPS Panki najpierw doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji, by ostatecznie przechylić szansę na swoją korzyść.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – SPS Panki 2:3 (25:22, 16:25, 25:22, 15:25, 15:17)