Jednym punktem, ale do przodu

W zeszłym sezonie Politechnika nie specjalnie była dla Górnika zagrożeniem. Jednak już w pierwszym meczu bieżącego sezonu opolanie okazali się lepsi od Górnika, wygrywając 83:75.

Juniorzy na podium DAS

Wałbrzyszanie nie mogli doczekać się rewanżu, w którym chcieli przede wszystkim zdobyć komplet punktów. Mecz dla Górnika układał się w miarę możliwości korzystnie. Wygrana w pierwszej i drugiej kwarcie dało spokojne prowadzenie do przerwy (49:43).

Później przyszła przerwa i po doskonałej grze w ofensywie zostało tylko wspomnienie. Remis w trzeciej odsłonie i porażka w ostatnich 10 minutach nieco zmąciła obraz dobrej gry z początku rywalizacji. Słabość pod koszem stał się znakiem rozpoznawczym obu drużyn.

Wygraną miejscowym dała świetna postawa Niedźwiedzkiego oraz dobra gra Jakóbczyka. Goście przegrali zaledwie jednym punktem. Opolskiej drużynie zabrakło przede wszystkim skuteczności w kluczowych momentach.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Weegree AZS Politechnika Opolska 76:75 (20:17, 29:26, 13:13, 14:19)

Górnik: Niedźwiedzki 26, Jakóbczyk 16, Pabian 11
Politechnika: Kiwilsza 14, Rutkowski 14, Kapuściński 11, Kaczmarzyk 10, Krefft 10