Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Nówka broni fotel lidera [ZDJIĘCIA]

Po wygranej Zdroju, Górnik Nowe Miasto chcąc utrzymać 1 miejsce w tabeli, również musiał wygrać.

  Kolejne rekordy pobite

Dobry start w rundzie wiosennej, dawał Zielonym spore szanse na sukces. Pierwsze 45 minut rywalizacji zdawało się potwierdzać nasze przypuszczenia. Bezbramkowy remis sprawiał, że dużo wrażeń czekało nas już po przerwie.

Na gole przyszło nam jednak czekać ponad godzinę gry. Gosodarze zostali nagrodzeni za cierpliwość i konsekwencję w swoich staraniach. Wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Wojciecha Błażyńskiego zachować fotel lidera.

Mecz był ciężki do pierwszej bramki, w pierwszej połowie nie mieliśmy pomysłu jak zaskoczyć rywala. Do szatni schodziliśmy z remisem bezbramkowym. W drugiej części już nieco więcej mieliśmy szczęścia gdy w końcu otworzył się worek z bramkami i mecz zakończył się wynikiem takim jakim się zakończył, najbardziej cieszy fakt że na zero z tyłu – mówił po spotkaniu Tomasz Szydłowski.

Swoją ambitną postawą drużyna Zielonych skradła serca kibiców. Do wywalczenia cennego punktu zabrakło jednak sił. Pomimo porażki z postawy swoich zawodników zadowolony może być sztab szkoleniowy.

Przed spotkaniem wiedzieliśmy że mecz będzie bardzo trudny. Drużyna z Wałbrzycha skutecznie punktuje i prezentuje wysoką jakość na tle innych zespołów z ligi. Planem było zabezpieczenie naszej bramki i wyprowadzanie kontrataków. Jak wiadomo plan to jedno, a rzeczywistość bywa różna i po 60 minutach gospodarzom udało się nas przełamać. Później zmęczenie połączone z frustracą doprowadziło,  że rywal śmielej atakował naszą bramkę, co przełożyło się na końcowy wynik.

Górnik Nowe Miasto – Zieloni Mokrzeszów 5:0 (0:0)

P