Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

1500 zawodników i Sofia Ennaou na Letnim Biegu Piastów

Brązowa medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów Sofia Ennaoui Sofia Ennaoui wystartuje ultramaratończyków, którzy zmierzą się z dystansem pięćdziesięciu kilometrów. Będzie także dopingować tych, którzy postanowili zmierzyć się z dystansem półmaratonu na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

  Nówka wygrywa z Bolesławcem

10 Letni Bieg Piastów odbędzie się na dystansach 12, 21 i 51 km w biegach górskich. Na 12 km zorganizowany zostanie także marsz nordic walking. Uczniowie klas I-VI podstawówek pobiegną w Wyprawie Zuchów, a dzieci jeszcze młodsze w Biegu Przedszkolaka. Areną rywalizacji będą wspaniałe trasy, przeważnie szutrowe, w Górach Izerskich, ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Na wszystkich zawodników czekać będą na trasie punkty odżywcze, na mecie pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny.

Wciąż można dokonać zapisu na dwunastkę, marsz nordic walking oraz biegi dzieci za pomocą formularza na stronie www.bieg-piastow.pl. Patronami honorowymi są Polskimi Komitet Olimpijski i Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Patronami medialnymi są Program I Polskiego Radia oraz portal biegigorskie.pl.

Program 10 Letniego Biegu Piastów

27 sierpnia 2022 (sobota): 

  • 9:00 START Ultramaraton Jakuszycki
  • 9:15 START Wypraw Zuchów
  • 10:00 START Półmaraton Jakuszycki

28 sierpnia 2022 (niedziela) 

  • 9:30 START Bieg Przedszkolaka
  • 10:00 START Jakuszyckiej Dwunastki
  • 10:20 START Marszu Nordic Walking

 

P