Górnik nie dokończył. Żmigród wciąż na czele [wyniki, tabela]

Górnik Wałbrzych nie dokończył swojego spotkania z Moto Jelczem Oława. Zawody zostały przerwane w 26 minucie przy stanie 2:0 dla gospodarzy.

Z Kotwicą w Aqua o 16

Jeżeli chodzi o mecz to nie ma co się tłumaczyć, ale graliśmy w okrojonym składzie. Brakowało nam doświadczonych zawodników i to było widać od początku spotkania. Młodzi zawodnicy nie sprostali presji gdyż przyszło dużo ludzi i to ich zgasiło, ale nie ma co się dziwić, bo to młodzi zawodnicy i dopiero zaczynają swoją przygodę z piłką. Dostaliśmy dwie szybkie bramki i praktycznie było już po meczu, dosłownie bo w 26 minucie mecz został przerwany. Od następnego tygodnia wszyscy wracają po kontuzjach kartkach i powinno być dużo lepiej – mówił po meczu Damian Chajewski, jeden z liderów wałbrzyskiej drużyny.

Zawodnik Górnika nawiązał też do sytuacji, w których jego zespół tracił gole.

Bramki straciliśmy po dwóch stałych fragmentach, ale z gry nie wyglądaliśmy źle i gdyby nie te dwie bramki to mecz był wyrównany – dodaje.

O zdarzeniach, które doprowadziły do przerwania meczu, Damian Chajewski mówił niechętnie. Zwrócił jednak uwagę, że wszystko działo się szybko i to zaskoczyło gospodarzy, którzy nie sprostali wymaganiom organizacji takiego meczu.

Jeżeli chodzi o kibiców to wszystko działo się tak szybko i moim zdaniem to organizatorzy nie sprostali zadaniu, bo było wiadomo że tak może być gdyż kibice obu drużyn nie przepadają za sobą i mogą być zamieszki.

W pozostałych spotkaniach faworyci niemal w pełni wygrywali swoje spotkania. Na czeleBramki straciliśmy po dwóch stałych fragmentach ale z gry nie wyglądaliśmy źle I gdyby nie te 2 bramki to mecz był wyrownany ligowej tabeli wciąż Piast Żmigród. Tuż za nim Słowianin Wolibórz i Foto Higiena Gać. Po zwycięstwie w Solnej na 4 miejsce wskoczyła Polonia Świdnica.