Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wymarzony początek sezonu

Kilka miesięcy czekaliśmy na powrót na boisko podopiecznych trenera Marka Olczyka, które w pięknym stylu pokonały na inaugurację nowego sezonu beniaminka z Łazisk Górnych.

  Wifama pewnie ogrywa Wawel

Chełmiec od początku dyktował warunki na boisku. Świetny serwis, który sprawił rywalkom duże problemy w przyjęciu i genialna wręcz gra na siatce, sprawiła, że pojedynek w Hali Wałbrzyskich Mistrzów trwał zaledwie 72 minuty. Wysoka przewaga, dała trenerowi wałbrzyskiej drużyny możliwość rotowania składem i ogrywania młodszych zawodniczek, które dopiero wchodzą w świat seniorskiej siatkówki.

Mecz z Polonią był zdecydowanie pod dyktando naszego zespołu. Dziewczyny od samego początku pokazywały, że są lepsze we wszystkich elementach i cieszą się grą. Dzięki spokojnemu graniu, umożliwiły też wejście na boisko innym, między innymi nam, jako ich młodszym koleżankom zadebiutować w rozgrywkach 2 ligi. Wygrana na pierwszym ligowym spotkaniu, dodaje motywacji i napędza na kolejne spotkania, które mam nadzieję zakończą się w identyczny sposób – mówiła po meczu Julia Urbanowicz, którą trener powoli wprowadza do I drużyny.

W podobnym tonie o rywalizacji wypowiadał się trener drużyn młodzieżowych, który odpowiadał za przygotowanie młodzieży do gry w pierwszym zespole.

Pewna wygrana na inaugurację sezonu cieszy. Widać było różnice poziomu obu zespołów. Czwarty sezon na drugoligowych parkietach i filozofia budowania zespołu w tym czasie sprawia, że zyskujemy dużą przewagę w takich aspektach jak komunikacja, zgranie czy doświadczenie. Teraz czas na przygotowania do kolejnego meczu, który na pewno będzie zdecydowanie większym wyzwaniemmówił Kacper Jesiołowski.

1 paź 2022-17:00
II Liga Kobiet | Kolejka 1
Do przerwy: 0-0 25:17 | 25:13 | 25:13
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
3
Polonia Łaziska Górne
0
Koniec meczu
P