Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Walim na czele. Zagłębie zamyka tabelę

Za nami runda jesienna Wałbrzyskiej Serie A. W trakcie 15 kolejek zobaczyliśmy 120 spotkań, w których padło łącznie 550 bramek. Zimową przerwę na fotelu lidera spędzi KS Walim. Na drugim biegunie dwie wałbrzyskie drużyny, z czego dramatycznie wręcz wygląda sytuacja wałbrzyskiego Zagłębia.

1. miejsce podopiecznych trenera Piotra Borka nikogo nie powinno dziwić. Dobrze poukładana gra plus kilka ciekawych ruchów transferowych sprawiło, że KS Walim był zespołem grającym najrówniej. Dobra postawa zarówno u siebie jak i na wyjeździe pozwoliła liderowi uzyskać bezpieczną 3 punktową przewagę nad drugim Szczytem i 5 punktów nad trzecim Włókniarzem Głuszyca.

Walim w rundzie zanotował najmniej porażek w ligowej stawce. Jeden raz było to na własnym boisku (Głuszyca 1:4) i jeden na wyjeździe (Stanowice 2:6). Ciekawostką jest fakt, że w obu przegranych meczach zespół z Walimia stracił aż 10 z wszystkich 28 straconych goli. Punkty liderowi zabrała jeszcze tylko Iskra Witków, której po pasjonującym pojedynku udało się z trudnego terenu wywieźć cenny remis.

Szukając kolejnych ciekawostek, warto zaznaczyć, że najwięcej bramek w rundzie strzeliły dopiero co wspomniana Iskra i Zieloni Mokrzeszów (po 56). Warto tu jednak zwrócić uwagę, że Iskra 41 z 56 goli strzeliła na własnym boisku. Podopieczni trenera Marcina Gryki na własnym boisku tylko raz i to dopiero w ostatniej w bieżącym roku kolejce. Szczęśliwym pogromcą okazał się Włókniarz Głuszyca.

Zaledwie jedną porażką na własnym terenie może w sumie pochwalić się aż 5 zespołów. Wspomniane już Iskra, KS Walim oraz Włókniarz Głuszyca, Zieloni Mokrzeszów i Wierzbianka Wierzbna. Najgorzej w tym elemencie gry poradziło sobie Zagłębie. Drużyna prowadzona przez trenera Mirosława Furmaniaka schodziła pokonana aż 12 razy. Zagłębie straciło też najwięcej w lidze bramek (56). Najlepszą defensywą pochwalić się może Włókniarz Głuszyca (20).

Trzy zespoły ani razu nie zanotowały remisu (LKS Roztocznik, AKS II Strzegom i Podgórze Wałbrzych). Najwięcej razy punktami dzielił się Klub Piłkarski Mieroszów (4). Najmniej zwycięstw odniosło Zagłębie (1), najwięcej KS Walim (12). Najwyższym zwycięstwem pochwalić się mogą Zieloni Mokrzeszów (10:0 z Zagłębiem na własnym boisku) i Włókniarz Głuszyca (11:1 z Sudetami w Dziećmorowicach). Do Zagłębia należy też najwyższa porażka w rundzie na wyjeździe (0:10), a do Sudetów (1:11) na własnym boisku.

  Ratajczak z Jerzykiem poprowadzą Chełmca

Najwięcej bramek padło w meczu Sudetów Dziećmorowice z Włókniarzem Głuszyca (12). Najbardziej bramkostrzelną kolejką okazała się 7, w której padło 51 goli. Najczęściej czyste konto zachowywał bramkarz Iskry Witków, do której należy też najwięcej zwycięstw 5+ do zera (9:0 z KS Stanowice, 6:0 z LKS Roztocznik i 8:0 z Zagłębiem Wałbrzych).