Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Gratulacje dla głuszyckich sportowców

Spotkanie ze sportowcami z Gminy Głuszyca, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach sportu, jest bardzo pozytywnym krokiem. Gratulacje i wręczanie nagród to ważny sposób na docenienie ich osiągnięć oraz zachęcenie do dalszych treningów i rozwijania swoich umiejętności.

  Nasi bokserzy na Suzuki Boxing Night

9 stycznia 2023 r. Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuszycy Grzegorz Milczarek spotkali się z grupą głuszyckich zawodników, reprezentujących dyscypliny sportowe: karate, taekwondo i boks. Te trzy różne dyscypliny sportowe łączy jedno – wymagają od zawodników wysokiej kondycji fizycznej, szybkości i siły. Karate to japońska sztuka walki, która opiera się na użyciu rąk oraz nóg do ataków i obrony. Taekwondo to koreańska sztuka walki, w której nacisk kładzie się na techniki kopnięć. Natomiast boks to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy walczą przede wszystkim za pomocą ciosów rękami.

Włodarz Gminy przywitał sportowców i pogratulował im osiągniętych wyników.

Jesteście dla nas wzorem determinacji, ciężkiej pracy i odwagi. Jesteście przykładem tego, że z pasją i zaangażowaniem można osiągnąć wiele – powiedział Roman Głód, który podziękował także obecnym na spotkaniu rodzicom zawodników oraz kadrze trenerskiej.

Wszyscy sportowcy zostali uhonorowani pamiątkowymi nagrodami oraz dyplomami. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze z obietnicą kolejnego. Na co dzień nagrodzeni sportowcy trenują w klubach: Only Fighting Głuszyca – Karate Kyokushin MMA K-1, Klub Taekwon-do Taipan oraz IMPERIUM BOXING.

Burmistrz zachęcił do korzystania z przyznawanego corocznie stypendium sportowego. O stypendium sportowe w Gminie Głuszyca może ubiegać się młodzież szkolna, która osiąga wysokie wyniki w swojej dyscyplinie sportowej. Stypendium może pomóc m.in. pokryć wydatki związane z zakupem sprzętu oraz opłaceniem transportu na zawody.

P