Na koniec odjechali Kotwicy

Mecz Hit 21. kolejki Suzuki I ligi dla Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych z Sensation Kotwicą określono hitem 21. kolejki Suzuki 1 Ligi koszykówki mężczyzn. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie występy drużyny z Kołobrzegu, zdecydowanym faworytem tej potyczki byli wałbrzyszanie.

Rozdali 10 kompletów medali

Przewidywania okazały się sensowne, bo Górnik po raz drugi w tym sezonie ograł Kotwicę. Biało-niebiescy dobrze zaczęli prowadząc w pewnym momencie 19:12. Później jednak przyszedł kryzys i to gospodarze wyszli na 10 punktowe prowadzenie, ale na przerwę Kotwica schodziła z przewagą tylko 4 punktów.

Ciekawie było po zmianie stron. Gospodarze ponownie odskoczyli na wydawałoby się bezpieczny dystans, ale pomimo niezłej gry, w zaledwie 120 sekund roztrwonili całą przewagę. Świetna gra Chidoma dała Górnikowi jakość, której wcześniej brakowało. Szczególnie widoczne było to w ostatnich 10 minutach rywalizacji. Górnik odjechał rywalowi i pewnie zwyciężył różnicą 13 punktów.

Najwięcej punktów w meczu rzucił zawodnik gospodarzy. Washington uzyskał ich 21, drugi w tej klasyfikacji był grach Kotwicy, Pułkotycki (19). Najlepszy wałbrzyszanin, Chindom zakończył mecz z 17 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami. Amerykanin dołożył do tego też 3 przechwyty. Niedźwiedzki do 16 punktów dołożył 5 zbiórek. Dobrze też zagrali Majewski (13 pkt, 4 zb, 1 as) i Sitnik (12 pkt, 7 zb, 4 as).

Sensation Kotwica Kołobrzeg – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 72:85 (14:19, 21:12, 25:26, 12:28)

Kotwica: Washington 21, Pułkotycki 19, Dzierżak 11, Pieloch 10
Górnik: Chidom 17, Niedźwiedzki 16, Majewski 13, Sitnik 12, Durski 11