Górnik dał lekcję gry w Wielkopolsce

Początek meczu należał do gospodarzy. Poznaniacy starali się narzucić swój styl gry spychając Górnika do defensywy, co nawet dawało określone rezultaty, ale w Wałbrzychu grają twardziele, których złamać jest niezmiernie trudno.

SP 50 Wrocław wygrywa finał dolnośląski

Biało-niebiescy odzyskali prowadzenie pod koniec pierwszej kwarty. Już wtedy można było dostrzec, że drużyna zamierza walczyć o swoje. Dzięki ambitnej postawie Górnik przetrzymał całą drugą kwartę i na przerwę schodził z wynikiem 50:46. To okazało się punktem wyjścia do lekcji basketu po przerwie.

Świetna gra po zmianie stron sprawiła, że podopieczni trenera Radomskiego prowadzenia nie oddali już do samego końca. Genialna skuteczność pozwoliła Górnikowi wywindować wynik do poziomu +17. Ostatnie 10 minut możemy dopisać do statystyk i efektowne 19 punktowe zwycięstwo stało się faktem.

Enea Basket Poznań – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 66:85 (20:23, 26:27, 10:23, 10:12)

Górnik: Chidom 19, Niedźwiedzki 16, Sitnik 15, Kruszczyński 9
Enea: Wielechowski 15, Nowicki 11, Stankowski 9, Dymała 9