Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Ekspresem do półfinału

Wygrana Górnika dała wałbrzyskiej drużynie awans do półfinału w iście ekspresowym tempie. Teraz podopieczni trenera Marcina Radomskiego w spokoju oczekują rywala w kolejnej rundzie rozgrywek.

  Szczygielski zostaje w Wałbrzychu

Trzeci pojedynek pierwszej rundy play-off zaczął się od zdecydowanie lepszej gry gospodarzy. Polonia próbowała dotrzymać kroku Górnikowi, co z kolei pozwoliło warszawiakom zejść na przerwę z czteropunktowym prowadzeniem. Dużo dobrego w tym czasie dał drużynie Damian Cechniak. Były gracz biało-niebieskich zakończył rywalizację z 14 punktami i 16 zbiórkami. Najwięcej punktów rzucił jednak Samson Barnes-Thompkins.

Kluczem do wygranej Górnika, była jednak postawa w drugiej odsłonie rywalizacji. Zarówno w trzeciej jak i czwartej kwarcie goście zagrali lepiej na tablicach poprawiając jednocześnie skuteczność. Wałbrzyski zespół odskoczył i przez większość spotkania utrzymywał przewagę. Najwięcej punktów rzucił Bartosz Majewski. Dobrze zaprezentowali się też Arinze Chdom i Piotr Niedźwiedzki. Adrian Kordalski po raz pierwszy po kontuzji wrócił do wyjściowej piątki, kończąc zawody z 11 punktami.

KKS Polonia Warszawa – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 79:89 (20:26, 20:11, 18:24, 21:28)

Polonia: Barnes-Thompkins 21, Cechniak 14, Wieluński 10, Linowski 9, Piliszczuk 9, Dutkiewicz 8
Górnik: Majewski 21, Niedźwiedzki 15, Chidom 14, Kordalski 13, Walski 10, Stopierzyński 9

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3:0 dla Górnika Trans.eu Zamek Książ
Awans: Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych