Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Zamieniamy narty na rowery

Majówka 2023 to dobry moment, aby na Dzikowcu uruchomić nowe trasy rowerowe. Narty chowamy do szafy i wyciągamy rowery!

  Górnik Toyota Wałbrzych w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

Oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego nastąpi 26 kwietnia na Dzikowcu. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli zapoznać się dwiema trasami rowerowymi, których sumy przewyższeń kształtują się między 150 a 184 metrów. Jest zatem spore wyzwanie dla rowerzystów. Warto się sprawdzić.

Zapraszamy na szlaki rowerowe które zaczynają się i kończą przy dolnej stacji kolei linowej Ośrodka “Góra Dzikowiec” Są to dwie trasy o długości 5 i 7 km wytyczone z myślą o rowerzystach górskich z podstawowymi lub średnimi umiejętnościami jazdy w terenie – zapraszają przedstawiciele boguszowskiego OSiRu.

Trasa R1

Pierwsza z nich jest trasą łatwiejszą, która rozpoczyna się na dolnej części stoku narciarskiego i po dojechaniu do drogi leśnej prowadzi w stronę osiedla górniczego w Starym Lesieńcu. Jest to trasa po drogach o małym nachyleniu, u podnóża góry Dzikowiec, z widokami na Boguszów-Gorce.

Długość: 7 km

Suma przewyższeń: 184 m

 

Trasa R2

Druga trasa jest bardziej wymagająca ze względu na większą liczbę podjazdów i jednego dłuższego zjazdu o średnim nachyleniu. Również prowadzi głównymi drogami leśnymi, jednak odbija na mniej uczęszczane ścieżki.

Zaczynasz  asfaltową drogą z Ośrodka i przed drugim przejazdem kolejowym odbijasz w prawo w las. Główną atrakcją tej trasy jest polana z  piękną panoramą na górę Dzikowiec, Unisław oraz Boguszów-Gorce. Po wjechaniu na polanę czeka nas zjazd w stronę linii kolejowej i dalej wzdłuż wijącego się strumienia prowadzi w stronę stawu. Tutaj są dwie opcje. Jedna prowadzi trudniejszą drogą, na której trzeba omijać podmokłe miejsca, lub wracać do przejazdu kolejowego szeroką drogą leśną, którą wcześniej przyjechałeś w to miejsce. Następnie po krótkim odcinku asfaltowym wjeżdżasz w las, żeby wyjechać na stoku lub  rozpocząć trasę R1.

Długość: 5 km

Suma przewyższeń: 151 m

P