Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Nicole spotkała się z młodzieżą

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu od lat stara się różnymi działaniami zainspirować swoich podopiecznych. Tradycją stał się już cykl spotkań z gośćmi, którzy ciężką pracą osiągają w życiu sukcesy. Tym razem podczas Spotkania z ciekawymi ludźmi, o swojej przygodzie z siatkówką opowiedziała Nicole Jochym.

  Wystartowała długo wyczekiwana Liga NFL Flag Poland

Siatkarkę, która od stycznia bieżącego roku jest etatową reprezentantką kraju w siatkówce plażowej, znamy przede wszystkim z występów halowych. Nicole przez kilka ostatnich sezonów grała w Chełmcu Wodociągi Wałbrzych. Jej występy zawsze były natchnione pełnym zaangażowaniem. Pozytywnym nastawieniem zarażała swojej koleżanki. Miło też było nam gościć zawodniczkę przed naszymi kamerami.

Teraz jednak podczas spotkania z młodzieżą, wciąż jeszcze młoda, choć z perspektywy uczniów już stara, Nicole Jochym znalazła się w zupełnie innej roli. Zawodniczka odważnie wyszła naprzeciw wielu ciekawych, czasem trudnych pytań. Poruszone były momenty radości po wygranych meczach. Była też chwila refleksji gdy gość opowiadał o kontuzji. Nicole zwróciła też uwagę na fakt zaangażowania w to co robimy na co dzień.

Ważne żeby zawsze wszystko robić na 100 procent. Kiedy jesteśmy w szkole, angażujmy się w nią całym sobą. Kiedy idziemy na trening, zajmujmy swoje myśli tylko treningiem. Bądźmy zawsze oddani temu co robimy – mówiła siatkarka.

Uroku spotkania dodawały biało czerwone barwy. Uczniowie mieli ze sobą szaliki. Sama zawodniczka ubrana była w dres kadry, co miało dodatkowy wymiar. Szkoła dba bowiem o edukację i patriotyczne wartości. Już niebawem będziemy świętować Dzień Flagi (2 maja). Nicole Jochym opowiedziała o tym, co znaczy dla sportowca wystąpić w barwach narodowych i jakie to niezwykłe przeżycie wysłuchać na zawodach hymnu Polski.

Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna, zatem nie zabrakło pytania, czy sportowcy czytają książki. Siatkarka potwierdziła, że czytanie to jedno z zajęć, które lubi, ale czasu na lekturę nie ma zbyt wiele. Czyta głównie po zakończonym sezonie, zimą. Jest to literatura obyczajowa, dająca relaks oraz książki o zacięciu psychologicznym. Siatkarka opowiedziała jak w czasach szkolnych godziła naukę z treningami i grą. Nawiązała do swoich zainteresowań pozasportowych, głównie wycieczek górskich. Radziła by ze sportu czerpać jak najwięcej radości, nie załamywać się porażkami, a wyniki przyjdą z biegiem czasu.

Sport daje radość, uczy współpracy w grupie oraz systematyczności i konsekwencji w dążeniu do celu. Pozwala na poznanie wielu ciekawych ludzi i różnych zakątków świata. Nicole Jochym jest na początku swojej sportowej drogi na szczyt. Teraz przed siatkarką walka o spełnienie celów, które jeszcze nie tak dawno temu były tylko marzeniami. 

P