Włókniarz wygrywa Wałbrzyską Serię A

W ostatnim meczu bieżącego sezonu podopieczni trenera Tomasza Idziaka pokonali Iskrę Witków i zapewnili sobie awans do Ligi Okręgowej.

Górnik Toyota Wałbrzych w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

Presja wyniku ciążyła na gospodarzach, którzy dość nieoczekiwanie już w 3 minucie meczu stracili bramkę. Świetnym zagraniem z głębi pola popisał się Bartosz Ogrodnik, który wypatrzył uciekającego na czystą pozycję Jana Wiktora. Młody napastnik Iskry wpadł w pełnym biegu w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał Łukasza Guta.

Miejscowi zawodnicy mieli problem z opanowaniem nerwów. Pomimo wielu stwarzanych sytuacji, gospodarzom nie udawało się pokonać bramkarza gości. Kiedy wydawało się, że Iskra zejdzie na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, dwie świetne akcje Patricka Rangela pozwoliły Włókniarzowi cieszyć się z prowadzenia. Tuż po przerwie Filip Brzeziński podwyższa na 3:1 i gospodarze w pełni przejmują kontrolę nad meczem. Rywal próbuje jeszcze odgryzać się szybkimi atakami. Kilka z nich mogło odmienić losy spotkania. Zabrakło jednak skuteczności.
Po trzech zwycięstwach z rzędu naszą drużynę czekał dziś prawdziwy test – naszym przeciwnikiem był grający przed własną publicznością Włókniarz Głuszyca. Ku zaskoczeniu większości obserwatorów to nasz zespół mimo poważnych braków kadrowych stworzył na początku meczu kilka dogodnych okazji, a jedną z nich wykorzystał Jan Wiktor. Iskra dobrze prezentowała się do około 30. minuty, wtedy to zaczął przeważać zespół gospodarzy. To oni zadali dwa ciosy jeszcze przed przerwą i po pierwszych 45 minutach brzmiał wynik 2:1. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej bramki dla miejscowych, którzy do końca spotkania kontrolowali przebieg gry i całkowicie zasłużenie zdobyli komplet punktów – mówią o meczu w Witkowie.

Wygrana dała zespołowi z Głuszycy mistrzostwo Wałbrzyskiej Serie A i prawo gry w Lidze Okręgowej.

To był długi i ciężki sezon, pełen emocji do ostatniego meczu, gdyż dopiero ten zadecydował kto zostanie mistrzem ligi. Od początku sezonu, obraliśmy sobie jeden cel – Awans, który udało się zrealizować mimo kilku nieoczekiwanych, małych potknięćcieszą się w Głuszycy.